To už v TV nebylo. Poté, co Konečná „vyhnala“ Piráta ze studia

18.03.2024 11:05 | Monitoring

„Vyhnala“ předsedkyně KSČM Kateřina Konečná pirátského europoslance Marcela Kolaju ze studia? Vládní politik odešel poté, co Konečná mluvila na CNN Prima NEWS o demokracii v Rusku. Mimo TV kamery se odehrála odplata levicové političky: Připomněla slova starosty Prahy-Řeporyjí Pavla Novotného.

To už v TV nebylo. Poté, co Konečná „vyhnala“ Piráta ze studia
Foto: Hans Štembera
Popisek: Předsedkyně KSČM Kateřina Konečná

Šéfka komunistů v nedělní Partii na CNN Prima News tvrdila, že i v Rusku je demokracie, protože lidé se mohli svobodně rozhodnout vhodit do urny bílý hlasovací lístek a neodevzdat tak hlas Vladimiru Putinovi.

A pirátský europoslanec Marcel Kolaja, který též seděl ve studiu, se v jednu chvíli neudržel.

Nazývat to demokracií je úplně mimo. Dokonce bych to nenazval ani volbami. Nevěděli jsme jen, jaké procento si Putin zvolí, jak hodně drtivé vítězství by to mělo být. Nevyhrál ale ve volbě, on si určil, jak to dopadne. Chápu, že komunistce Konečné je jedno, že má Putin skoro 90 procent. Jestli režim funguje tak, že pokud má někdo šanci ohrozit hlavní pozici – tak buď nemůže kandidovat, nebo se mu stane ‚nehoda‘. Vypadne z okna, spadne s ním letadlo nebo umře ve vězení. Ten režim je odporný. Paní kolegyně to bagatelizuje a z toho jsem zhnusen,“ řekl Kolaja.

A po dalších projevech Konečné opustil studio.

Konečná to však nenechala být a teď přidala k nedělnímu příběhu další kapitolu a upozornila, že stávající předseda Pirátů, jinak také ministr pro místní rozvoj, se ještě v roce 2011 vyjadřoval o NATO velmi kriticky.

„Pirátská strana je jeden velký, smutný příběh, kdy za peníze a koryta pošlapete a poplivete všechny své ideály … dneska pan europoslanec Kolaja nervově nevydržel debatu, kde jsem si dovolila mít jiný názor, a jako správný demokrat odešel… Mimochodem, co by asi řekl svému předsedovi, který ještě v roce 2011 prohlašoval toto: ‚Já osobně odmítám politiku NATO. Nesouhlasím s naším členstvím. Neexistují mírové bomby‘,“ ptala se Konečná na sociální síti Facebook.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

válka na Ukrajině

Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.

Stručné informace týkající se tohoto konfliktu aktualizované ČTK několikrát do hodiny naleznete na této stránce. Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.

autor: Miloš Polák

Mgr. Martin Hájek byl položen dotaz

Už jste si vyhodnotili váš neúspěch ve volbách?

Na základě čeho jste čekali větší úspěch ve volbách, když víc než zájmy občanů ČR hájíte ty evropské – např. migrační pakt, grean deal, přijetí Eura atd? Nemyslíte, že je třeba, abyste víc naslouchali tomu, co chce většina lidí v ČR? Nebo čemu přičítáte váš neúspěch? Ještě bych řekl, že si za to můž...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Jinde na netu:Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Uživateli nejlépe hodnocený komentář

Kolaja, Uživatel se přihlásil ke kodexu Dobré DiskusePetr 12 , 18.03.2024 11:56:31
Chlapec si spletl strany, zatím vypadl z okna jen ředitel zbrojovky, když byl dojednávat obchod v Německu, havaroval vrtulník s Francouzkým miliardářem a týden po tom z Kelnerem, kteří chtěli obchodovat z Čínou a nesčetné množství svědků , kteří měli svědčit proti Clintonové a nesmím zapomenout na Ransdorfa, který našel v Bruselském archivu kompro na ZÁPAD.

|  32 |  0

Další články z rubriky

„Ukaž, koho volíš, když u nás pracuješ.“ To nejhorší, co může přinést volba poštou

21:25 „Ukaž, koho volíš, když u nás pracuješ.“ To nejhorší, co může přinést volba poštou

Sněmovnou schválená korespondenční volba připouští, aby o tom, kdo bude u nás vládnout, rozhodovali …