Tohle byla elita! Majdanista Peszynski si pochvaluje akci na Václaváku

18.11.2016 10:57

Občanský aktivista Tomasz Peszynski si pochvaluje včerejší akci na Václavském náměstí, kde zazněla kritika Miloše Zemana. Peszynski poděkoval všem lidem, kteří se zapojili do organizace hapenningu. Dělali to prý z přesvědčení a zadarmo. Vydrželi na nohou 12 hodin, během kterých neměli chvilku oddechu.

Tohle byla elita! Majdanista Peszynski si pochvaluje akci na Václaváku
Foto: Hans Štembera
Popisek: Aktivista Tomasz Peszynski, odpůrce demonstrace 3. tábor lidu
reklama

17. listopadu na Václavském náměstí zněly budíky, které měly občany probudit z pasivity. Lidé by se měli začít starat o demokracii, jinak by se mohlo stát, že o ni přijdou. Na Václavském náměstí zazněla také básnička proti prezidentu Zemanovi a slovo dostal také teolog Tomáš Halík, který nešetřil kritikou na adresu prezidenta.

„Svobodně zvolený prezident se stal již neúnosným morálním a bezpečnostním rizikem pro tento stát. Lidé kolem něho zrazují ideály 17. listopadu a bez mandátu voličů obracejí kormidlo naší země k nedemokratickým státům Východu. K tomu nemůžeme mlčet,“ prohlásil Halík. Lidé shromáždění na Václavském náměstí byli víc než spokojení. Náměstím se nesla i hudba a smích.

Nebylo to však jen tak samo od sebe. akci musel někdo připravit. A tady přichází ke slovu Tomasz Peszynski, jenž na sociální síti Facebook vychválil dobrovolníky, kteří obětovali značné množství sil, času i peněz, aby se všechno vydařilo.

„Speciálně bych však chtěl zmínit dobrovolníky, kteří se přihlásili na pořadatelskou službu. Někteří z nich přijeli až z Plzně nebo dokonce až z Moravy. Nedostali za to nic. Naopak si ještě zaplatili cestu, aby mohli zadarmo pracovat pro úspěch celé akce. Dělali to také z přesvědčení. ... Byli samostatní, inteligentní a neúnavní. Někteří měli za sebou více než 12 hodin na nohou. Vytvořili jsme skvělý tým a já si velmi vážím toho, že jsem s nimi mohl spolupracovat. Tímto jim všem oficiálně děkuji. To jsou opravdu skvělí občané, které lze bez váhání zařadit mezi elitu naší společnosti bez ohledu na jejich profesi a vzdělání nebo společenský vliv. Dejte nám více takových lidí a pohneme zeměkoulí" je přesvědčen Peszynski.

Tomasz Peszynski doslova napsal:

Měl sem to štěstí a čest podílet se na přípravě a organizaci včerejšího Koncertu pro budoucnost i Festivalu svobody. Jsem na to hrdý.
Poznal sem další skvělé lidi, kteří takové věci dělají z ryzího přesvědčí, pro vás, ale i pro sebe. Jsou skvělí a já jsem moc rád, že je znám a mohu se s nimi na něčem podílet.
Speciálně bych však chtělo zmínit dobrovolníky, kteří se přihlásili na pořadatelskou službu. někteří z nich přijeli až s Plzně nebo dokonce až z Moravy.
Nedostali za to nic. Naopak si ještě zaplatili cestu, aby mohli zadarmo pracovat pro úspěch celé akce. Dělali to také z přesvědčení.
Rozdávali letáčky, chodili s transparentem po Národní třídě, nosili věci, podávali informace, sbírali podpisy, podávali občerstvení v zákulisí, hlídali ho.. a když jste šli domů nebo do hospody, tak ještě uklízeli Václavák a nakládali náklaďáky s technikou.
Byli samostatní, inteligentní a neunavní. Někteří měli za sebou více než 12 hodin na nohou.
Vytvořili jsme skvělý tým a já si velmi vážím toho, že jsem s nimi mohl spolupracovat.
Tímto jim všem oficiálně děkuji.
To jsou opravdu skvěli občané, které lze bez váhání zařadit mezi elitu naší společnosti bez ohledu na jejich profesi a vzdělání nebo společenský vliv.
Dejte nám více takových lidí a pohneme zeměkoulí.
Děkuji

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Jdou po mně! Donald Trump promluvil o spiknutí a covidu

7:51 Jdou po mně! Donald Trump promluvil o spiknutí a covidu

Den po debatě se svým protivníkem Joem Bidenem se americký prezident Donald Trump vydal na předvoleb…