Tohle je cesta do pekel. K válce Zemana a Sobotky zkušeně promlouvá Jiří Paroubek

02.02.2016 6:54

Pokud prezident Miloš Zeman osočuje premiéra a šéfa ČSSD Bohuslava Sobotku z neumětelství, měl by si nejdříve zamést před vlastním prahem, říká ex-premiér a ex-šéf ČSSD Jiří Paroubek. Střety mezi Sobotkou a Zemanem dle něho navíc dláždí sociální demokracii cestu do pekel. Paroubek radí premiérovi odejít z bojiště, má to však háček.

Tohle je cesta do pekel. K válce Zemana a Sobotky zkušeně promlouvá Jiří Paroubek
Foto: archiv red, tan
Popisek: Jiří Paroubek

Když se prezident Zeman „kasá“, že vytáhl ČSSD ze sedmi na třicet dva procent a že jiní to teď kazí, neříká tak úplně pravdu. Paroubek uznává, že Zeman a další vedoucí osobnosti ČSSD dokázali stranu dotáhnout k vítězství ve sněmovních volbách v roce 1998. Na druhou stranu ale všechny další volby, u kterých Zeman asistoval jako předseda ČSSD, tedy volby komunální, krajské i senátní, skončily dle Paroubka prohrou, anebo, ve většině případů, katastrofální prohrou.

„Pokud Miloš Zeman hovoří o neumětelství, měl by se tedy přeci jen trochu mírnit,“ upozorňuje Paroubek. Zeman se dle něho navíc po prohraném prezidentském klání v roce 2003, kdy se významná část sociálně demokratických poslanců a senátorů rozhodla sabotovat Zemanovu volbu, choval jako vědomý záškodník, který svými útoky strany oslaboval. Ke složení zbraní došlo prý až poté, co Paroubek převzal vedení ČSSD.

„V každém případě bude polemika Sobotky a Zemana sociální demokracii dále oslabovat. Je to cesta do pekel,“ varuje ex-šéf ČSSD s tím, že nejbližší Sobotkovo okolí by mělo svému předsedovi vysvětlit, že by měl konfrontaci se Zemanem omezit. Paroubek se ale obává, že lidé jako Ota Novotný (premiérův poradce, pozn. red.) Sobotku do konfrontace s prezidentem přímo hecují.

Plné znění komentáře ZDE

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: luš

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

EU může znárodňovat, prosadila to Jourová. Nejde o vtip

4:43 EU může znárodňovat, prosadila to Jourová. Nejde o vtip

V EU bude od roku 2020 možné vyvlastňovat e-shopy. Bez náhrady a soudního přezkumu. Umožní to nové n…