Tohle je okupace Evropy. Musíme něco dělat, bije na poplach představitel Maďarska, zatímco zemi zaplavují uprchlíci

23.07.2015 12:05

Podle zjištění maďarského deníku Hungary Today zadrželi policisté během uplynulého víkendu rekordních 4235 ilegálních přistěhovalců, z nichž 270 bylo dětí. Vláda i nadále trvá na oprávněnosti výstavby plotu na hranicích se Srbskem.

Tohle je okupace Evropy. Musíme něco dělat, bije na poplach představitel Maďarska, zatímco zemi zaplavují uprchlíci
Foto: Presalocala.com
Popisek: Maďarský premiér Viktor Orbán
reklama

Každý den od pátku do neděle tak maďarské hranice překračovalo mezi 1300 až 1500 běženci. Maďarská policie uvedla, že zahájila trestní vyšetřování deseti osob pro podezření z obchodování s lidmi a další čtyři, kteří měli údajně padělat úřední listiny. Nejvyšší počet osob byl zadržen v jižním regionu Csongrad, nedaleko hranic se Srbskem. Zpráva o rekordním počtu ilegálních přistěhovalců přichází ve chvíli, kdy maďarská vláda ústy vysokého státního úředníka Miklóse Soltésze prohlašuje, že mohutná migrační vlna je vědomou okupací Evropy.

Celý text v angličtině je ZDE

„Měli bychom bez přehánění začít bít na poplach a společně přispěchat s rychlou a účinnou reakcí,“ prohlásil v rozhovoru pro deník Napi gazdaság Miklós Soltészem, který působí na ministerstvu pro lidské zdroje. Bránil zároveň výstavbu plotu na hranicích se Srbskem jako jedinou možnost zabránit dalším migračním vlnám. „Žádné takové akceschopné řešení bohužel není v rámci bruselského byrokratického systému možné přijmout,“ dodal vysoký státní úředník.

Soltészem dle svých slov souhlasí s tím, že se Evropa islamizuje, ale odmítl odsoudit islámské náboženství jako celek. „Vedle toho je ovšem nutné zdůraznit, že evropská kultura vychází ze základů židovské a křesťanské civilizace. Neznamená to, že každý musí věřit v Boha, ale společnost jako celek prostě má své židovské a křesťanské kořeny,“ zopakoval svoji tezi Soltészem.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: pro
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Vítězslav Jandák si vytřel… člověkem v tísni. Newsroom ČT24 to natáčel ve čtyřech lidech. Co padlo na adresu Rosího, ovšem do éteru nepustili. Jenže my víme i to

4:40 Vítězslav Jandák si vytřel… člověkem v tísni. Newsroom ČT24 to natáčel ve čtyřech lidech. Co padlo na adresu Rosího, ovšem do éteru nepustili. Jenže my víme i to

Rada Českého rozhlasu nedávno pořádala debatu o mediální gramotnosti a mediálním vzdělávání. Podle n…