Tohle je puč! Svolává se u nás demonstrace za Řecko

14.07.2015 13:26

#ThisIsACoup se dostal i k nám do České republiky. Mladí zelení a Socialistická solidarita pořádají pod tímto hashtagem akci na vyjádření solidarity s Řeckem a jako „protest proti vydírání Řecka euroskupinou“, jak prezentují na facebookové události.

Tohle je puč! Svolává se u nás demonstrace za Řecko
Foto: pixabay.com
Popisek: Řecká krize - ilustrační foto
reklama

Zítra v 18:00 na Jungmannově náměstí proběhne setkání lidí za účelem vyjádření solidarity s řeckým lidem. Akci svolávají občanská sdružení Socialistická solidarita a Mladí zelení, kteří také chtějí říct svoje NE.

Na sociální síti Twitter se v minulých dnech objevil hashtag „#ThisIsACoup“, což je značka, kterou když člověk připíše do svého příspěvku, zařadí jej tak do seznamu příspěvků se stejnou značkou. Konkrétně „#ThisIsACoup“ (Tohle je puč) nahromadilo již přes 200 000 příspěvků, které kritizují postup Německa a EU v jednání s Řeckem.

Podle mnohých jsou totiž podmínky, které nadiktovalo Německo Řecku zcela tristní, první příspěvek s #ThisIsACoup je označil za skrytý převrat organizovaný Evropskou unií. Nyní získal na popularitě i v České republice.

Událost na Facebooku

Cílem akce není však říci „NE“ na internetu, nýbrž přímo v ulicích a dát tak najevo jasný nesouhlas „devastujícím úsporným opatřením“ a vyjádřit podporu řeckému lidu a odborům, „které v odpovědi na poslední vývoj vyhlásily generální stávku“.

Podle organizátorů je na čase jasně říct, že „není možné opakovat referenda do té doby, až lidé zvolí ‚optimální variantu‘“. Je na čase jít do ulic a sdělit jasné „NE“ diktátu v boji za sociální práva.

Akce je reakcí na požadavky, které předložilo Německo Řecku s tím, že pokud je nedodrží, nedostane další půjčku. Tyto podmínky jsou podle mnohých nejtvrdší, které kdy EU vyžadovala. Bývalý řecký ministr financí se o nich podle serveru The Telegraph vyjádřil jako o „Versaillské dohodě současnosti“.   

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: spa

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Co se dělo v Senátu. Držte se: Ohlušující ticho z Hradu. Hamáček mi lhal... Němcová ohromila: Ovlivnění českých prezidentských voleb Ruskem

18:16 Co se dělo v Senátu. Držte se: Ohlušující ticho z Hradu. Hamáček mi lhal... Němcová ohromila: Ovlivnění českých prezidentských voleb Ruskem

Senát ve středu večer schválil usnesení, které velmi ostře reagovalo na kauzu Vrbětice. Předcházela …