Tohle pan Kalousek přestřelil. Kuba v televizi bránil kadidátku ODS

19.06.2013 19:19

Pravicové vládě sice zbývá méně než rok, ale úkolů, které musí stihnout, je dost. Na prvním místě je podle ní rozpočet, řešení čerpání evropských dotací, a podobně. Na to ve středečních Událostech upozornila Miroslava Němcová spolu s úřadujícím předsedou ODS Martinem Kubou. Ten se rázně ohradil proti výrokům ministra financí Miroslava Kalouska (TOP 09).

Tohle pan Kalousek přestřelil. Kuba v televizi bránil kadidátku ODS
Foto: Hans Štembera
Popisek: Martin Kuba

Ministr průmyslu a obchodu Martin Kuba se ostře vymezil vůči ministrovi financí Miroslavu Kalouskovi, který upozornil na možný problém se jmenováním nového předsedy sněmovny. Hovořil také o personální vyprahlosti ODS. Kuba tyto výroky rázně odmítá.

„Já mám skoro pocit, že pan Kalousek přestřelil. Zdá se, že by si snad dokonce přál jiného nominanta,“ podotkl Kuba. Další krok však bude především na prezidentovi Miloši Zemanovi, který s politickými aktéry začne jednat v pátek. Koalici dopředu upozornil na to, že zatím nemá nic jisté.

Ve vysílání vystoupil také samotný Kalousek, jenž zdůraznil, že si Němcové velmi váží, ale její nominace vytvořila ve sněmovně spletitý problém. "My problémy ODS chápeme, vidíme, že má teď velké problémy, ale budeme jednat," zopakoval již po několikáté ministr financí ve vysílání České televize. Za zmínku stojí, že Kalousek půjde ve čtvrtek na policii podat vysvětlení jako svědek možné korupční kauzy ve spojitosti s rebely ODS.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Vakcinační komando vyrazilo na ústecké sídliště: My Romové máme strach, vy nám určitě dáte jinou vakcínu

18:25 Vakcinační komando vyrazilo na ústecké sídliště: My Romové máme strach, vy nám určitě dáte jinou vakcínu

Zdravotníci se vydali očkovat na sídliště Mojžíř v Ústí nad Labem tamní obyvatelstvo proti covidu-19…