Tohle těm lidem provedli. Hrobové ticho. Konec. Olbert o „nečisté hře“ kolem covidu

28.12.2021 9:50 | Zprávy

Zakladatel iniciativy Chcípl pes, předseda hnutí Otevřeme Česko a restauratér Jakub Olbert se v pořadu Na prahu změn pořádně rozjel. Promluvil o Rusku, kde podniká. O podnikání v nejrozlehlejší zemi světa ale promluvil jinak, než bývá zvykem. Zjistil prý, že v Rusku naráží na podstatně méně byrokracie než na Západě. Ale nejen to. Pár slov řekl i k zákazu vánočních trhů. Ve chvíli, kdy byl zákaz vyhlášen, byl na Staroměstském náměstí. A toto tam zažil...

Tohle těm lidem provedli. Hrobové ticho. Konec. Olbert o „nečisté hře“ kolem covidu
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jakub Olbert

Jakub Olbert se v rozhovoru s bývalým policejním prezidentem a předsedou Asociace nezávislých médií Stanislavem Novotným rozpovídal nejen o svém život. Prozradil, že si prošel povinnou vojenskou službou.

„Pro mě a pro spoustu jiných to přineslo jednu úžasnou věc a to je pokora. Já jsem přijížděl do kasáren tak, že jsem tam měl být ve 12 hodin v poledne, ale vzhledem ke své nátuře jsem tam přijel ve 12 hodin v noci, protože jsem si myslel, že svět patří nám. Ty lidi, kteří mě přijali, a hlavně lidi, kteří se mnou byli celou noc na ubikaci, tak mi vysvětlili a to i fyzicky, že svět nepatří nám, ale že má nějaká pravidla. Já jsem za to moc rád, protože jsem si uvědomil, že jsem opravdu na startovní čáře, že nic neumím, nic nejsem a přivedlo mě to k tomu, že si to svoje místo musím ve vojenském světě vybudovat. A to jsem si odnesl i do života. A když se mě dneska někdo ptá, jestli bych si to zopakoval, tak bych to zopakoval klidně znovu, protože si myslím, že by deska mladým klukům pomohlo, a nechci se dotknout mladých lidí, kdyby nastoupili nějakou půlroční, nebo aspoň tříměsíční službu, nemusela by být zrovna vojenská, kde by se naučili, co je to řád,“ prohlásil Olbert.

Další velkou zkušenost udělal v česko-rakouské firmě na vázání květin, kde pracoval 6 let a kde se naučil, že si všechno musí tvrdě odpracovat a že nic nepřijde shůry. „Tak, jak se to bohužel dneska děje,“ posteskl si Olbert.  

V roce 1989, v sedmnácti letech, kdy byl na gymnáziu, viděl onen rok jako přelomovou dobu, ve které si může užít života a něco vydělat. „Naše generace má už 32 let možnost žít v demokracii a v blahobytu, ale bohužel teď to končí,“ přidal další povzdech.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

koronavirus

Více aktuálních informací týkajících se COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MZ ČR. Přehled hlavních dezinformací o COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MV ČR. Pro aktuální informace o COVID-19 můžete také volat na Informační linku ke koronaviru 1221. Ta je vhodná zejména pro seniory a osoby se sluchovým postižením.

Zcela jiné informace o COVID-19 poskytuje například Přehled mýtů o COVID-19 zpracovaný týmem Iniciativy 21, nebo přehled Covid z druhé strany zpacovaný studentskou iniciativou Změna Matrixu, nebo výstupy Sdružení mikrobiologů, imunologů a statistiků.

autor: mp

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat
Jiří Vosecký byl položen dotaz

Jak jste spokojen s vyšetřováním bitcoinové kauzy?

A je pravda, že jste jako senátoři chtěli po nové ministryni dokumenty jako je soudní rozhodnutí, e-maily úředníků a zápisy ze schůzek a komunikaci s advokátem Tomáše Jiřikovského, a že vám je nedodala? Jak na vás nejen samotná kauza, ale hlavně celé vyšetřování působí? Já moc nevěřím tomu, že se d...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Nebyl to ani Putin, ani Čuk a Gek. Schneider a pravda o blackoutu

13:51 Nebyl to ani Putin, ani Čuk a Gek. Schneider a pravda o blackoutu

Ani Putin, ani Čuk a Gek netahali za kabely. V energetické síti byl přebytek a nastal blackout. Bezp…