Ťok jde z vlády v březnu, už je to jisté, píše Slonková. Možná půjde i Petříček

07.02.2019 8:21

Ministrovi dopravy Danu Ťokovi (ANO) podle všeho zvoní hrana. Píše to alespoň Sabina Slonková na svém serveru Neovlivní.cz, a to s tím, že premiér Andrej Babiš (ANO) projednával již výměnu šéfa resortu dopravy s předsedou KSČM Vojtěchem Filipem.

Ťok jde z vlády v březnu, už je to jisté, píše Slonková. Možná půjde i Petříček
Foto: Hans Štembera
Popisek: Dan Ťok, ministr dopravy

Ťok by podle výsledků schůzky Babiše s Filipem měl padnout v polovině března. Jeho nástupcem by měl být exmanažer Skansky Milan Matzenauer nebo někdejší šéf SŽDC Jiří Kolář. Je však také možné, píše Slonková, že Ťok nebude jediný, kdo odejde z kola ven. Odejita by mohla být také ministryně průmyslu Marta Nováková a spekuluje se i o ministru zahraničních věcí Tomáši Petříčkovi, proti němuž dlouhodobě stojí prezident Miloš Zeman i šéf komunistů Vojtěch Filip. Tam je však manévrovací pozice složitější, neb by ČSSD musela dostat něco výměnou. 

Anketa

Udělal Zeman dobře, když blahopřál Juanu Guaidóovi k převzetí úřadu prezidenta Venezuely?

hlasovalo: 14847 lidí

Původní text ZDE

Komunisté, ač Babiš tvrdil, že do složení jeho vlády nemají co mluvit, proti Ťokovi brojí již dlouho. A je to i jedna z podmínek, za nichž jsou Babišův vládní kabinet ochotni podporovat.

„Z informací, které redakce Neovlivní.cz získala z kruhů blízkých vedení KSČM, totiž vyplývá, že komunisté jsou rozezleni z toho, že navzdory podpoře vyslovené Babišově vládě dosud nedostali žádné významné posty nebo nemohli mluvit do jejich obsazení. A nehodlají to premiérovi už dál tolerovat,“ píše Slonková. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vef

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Začalo to přestřelkou Xavera s redaktorkou ČT. A teď? Ozývají se postižení, zapojují se další redakce. Jde prý o boj o veřejnoprávní média

15:49 Začalo to přestřelkou Xavera s redaktorkou ČT. A teď? Ozývají se postižení, zapojují se další redakce. Jde prý o boj o veřejnoprávní média

Před pár dny po českém internetu kolovalo video, na němž se moderátor Luboš Xaver Veselý obul do red…