Tolik prý bere Andor Šándor. Z našeho

16.03.2017 10:47

2500 na hodinu. Tolik dostává podle deníku Právo exšéf vojenské tajné služby Andor Šándor za své poradenské služby. Připravuje klíčové analýzy týkající se bezpečnosti pražského metra.

Tolik prý bere Andor Šándor. Z našeho
Foto: Hans Štembera
Popisek: Seminář na téma „Bezpečnostní aspekty migrační krize“

Šándora vyplácí za jeho práci na základě lukrativní smlouvy pražský dopravní podnik. Měsíčně pro podnik, jenž má vlastní bezpečnostní úsek, odpracuje zhruba 50 hodin měsíčně, za což tedy vyinkasuje 125 tisíc bez DPH. 

Jak Právo uvádí, tato informace je ověřitelná z veřejného registru smluv a na základě zákona o svobodném přístupu k informacím. Smlouvu na dobu neurčitou a bez konkrétního zadání má Šándor uzavřenu již od září 2014. Za společnost ji tehdy podepsal generální ředitel Jaroslav Ďuriš. 

Anketa

Podporujete Andreje Babiše? (Hlasování od 16.3.2017)

54%
46%
hlasovalo: 42391 lidí

Výhodnou paušální smlouvu uzavřel Šándor s dopravním podnikem v září 2014 a za společnost kontrakt podepsal její tehdejší generální ředitel Jaroslav Ďuriš.

„Takové smlouvy se již v komerčním prostředí téměř neuzavírají. Pokud se již někdo rozhodne investovat takto vysoké hodinové částky na poradenství, pak většinou na omezenou dobu a s jasnou definicí, co konkrétně si od dodavatele objednává, jak má vypadat výstup a co má takový výstup přinést,“ řekl pro Právo jeden z vysoce postavených manažerů. 

Právo se pak zajímalo o konkrétní výstupy Šándorových služeb, to však pražský dopravní podnik odmítl poskytnout. Oficiálním důvodem bylo utajení citlivých údajů týkající se bezpečnosti. Šándor pak řekl, že v současné době například vytváří kategorizaci bezpečnosti jednotlivých stanic pražského metra. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vef

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

To je ale špína. Zbabělec. Nevidí si do… Zaorálek navrhl stažení českých vojáků z Afghánistánu a tohle nám řekli kníže, Filip, Okamura, Keller či Klaus ml.

16:33 To je ale špína. Zbabělec. Nevidí si do… Zaorálek navrhl stažení českých vojáků z Afghánistánu a tohle nám řekli kníže, Filip, Okamura, Keller či Klaus ml.

ANKETA Exministr zahraničí a předseda zahraničního výboru Sněmovny Lubomír Zaorálek z ČSSD řekl, že …