Tomáš Cikrt o zdraví Miloše Zemana. Prezident je sice nemocný, ale...

26.10.2019 20:58

Bývalý mluvčí exministra zdravotnictví z ODS Tomáše Julínka Tomáš Cikrt promluvil o zdraví prezidenta republiky. Zdá se mu, že zpráva o zdraví Miloše Zemana byla podrobnější než u amerických prezidentů.

Tomáš Cikrt o zdraví Miloše Zemana. Prezident je sice nemocný, ale...
Foto: Zbyněk Pecák
Popisek: Tomáš Cikrt

Prezident Miloš Zeman opustil Ústřední vojenskou nemocnici po rekondičním pobytu. Když se ve Sněmovně o pár dní později jednalo o rozpočtu, prezident prozradil, že lékaři zveřejní jeho kompletní zdravotní dokumentaci. Ti to sice urychleně dementovali s tím, že něco takového není možné, ale nakonec byla zpráva o zdraví prezidenta Zemana vydána.

Podle Tomáše Cikrta to i tak byla zpráva velice podrobná a ukázala, že prezident sice má problémy, ale nejde o problémy, které by mu znemožnily vykonávat povinnosti spojené s úřadem, který mu byl propůjčen.

Ing. Miloš Zeman

  • BPP
  • První přímo zvolený prezident ČR
  • prezident České republiky

„Ta zpráva je velice podrobná. Zdá se mi podrobnější než podobné zprávy o zdraví amerických prezidentů. Plyne z ní, že pan prezident je nemocný, ale nikoli tak, že by ho to mělo diskvalifikovat pro výkon funkce prezidenta republiky,“ poznamenal Cikrt v upoutávce pro pořad Newsroom ČT24, která se objevila na sociální síti Twitter.

Ocenil také, že byla veřejnost konečně jasně informována o prezidentově zdraví. Je dobře, že to přišlo. Mohlo to přijít před rokem, před dvěma a otupilo by to mnohé spekulace a přemýšlení o tom, co vlastně panu prezidentovi je.

 

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

Předpokládané složení nové vlády:

předseda vlády: Petr Fiala (ODS), ministr vnitra: Vít Rakušan (STAN), ministr pro místní rozvoj a digitalizaci: Ivan Bartoš (Piráti), ministr zemědělství: Zdeněk Nekula (KDU-ČSL), ministr financí: Zbyněk Stanjura (ODS), ministr zdravotnictví: Vlastimil Válek (TOP09), ministr školství: Petr Gazdík (STAN), ministr práce a sociálních věcí: Marian Jurečka (KDU-ČSL), ministryně obrany: Jana Černochová (ODS), ministr spravedlnosti: Pavel Blažek (ODS), ministr průmyslu a obchodu: Jozef Sikela (BPP), ministr dopravy: Martin Kupka (ODS), ministr zahraničí: Jan Lipavský (Piráti), ministr životního prostředí: Anna Hubáčková (BPP), ministr kultury: Martin Baxa (ODS), ministr pro evropské záležitosti: Mikuláš Bek (BPP), ministr pro legislativu: Michal Šalomoun (BPP), ministryně pro vědu a výzkum: Helena Langšádlová (TOP09).

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Kdyby to pacienti věděli, tak by byli smutní... Šmucler naložil politikům i diskutérům z internetu. Už je prý přesně zná

17:25 Kdyby to pacienti věděli, tak by byli smutní... Šmucler naložil politikům i diskutérům z internetu. Už je prý přesně zná

Prezident České stomatologické komory Roman Šmucler, vysokoškolský pedagog a mimo jiné také speciali…