Topkař Chroust: Do politiky se vrací slušnost a odpovědnost

24.11.2021 16:18

Předseda Krajské organizace TOP 09 Liberec Martin Chroust je přesvědčen, že koalice SPOLU a PirSTAN vrátí slušnost a odpovědnost do české politiky. „Cítili jsme bezmoc,“ připomíná také Chroust.

Topkař Chroust: Do politiky se vrací slušnost a odpovědnost
Foto: TOP 09
Popisek: Martin Chroust

„Když jsem se poprvé v těchto volbách účastnil volebních štábů a plánoval průběh kampaně v našem kraji, přišlo mi jako zázrak, že sedím s kolegy z ODS a KDU-ČSL u jednoho stolu, dáváme si kávu a na stole leží jednotlivé návrhy na velice úzkou spolupráci. To, jak celé dlouhé volební období probíhalo a jaký to mělo pozitivní výsledek, by se mělo zapsat do politických dějin velkým písmem,“ píše Chroust.

„Zavřete oči, vraťte se v duchu na demonstraci na Letné, nebo na Staroměstské náměstí. Zkuste si zpětně vybavit, proč jsme se scházeli, kolik práce to dalo a jaké jsme měli pocity z toho, kam se naše země řítí. Cítili jsme bezmoc, ale i tak jsme udělali, co bylo potřeba. A teď? Koalice pěti demokratických sil podepisuje koaliční smlouvu, Petr Fiala bude premiérem a Markéta Pekarová Adamová předsedkyní Sněmovny,“ uvedl Chroust.

„Hnutí ANO – opozice. Hnutí SPD – opozice. KSČM – mimo Sněmovnu. ČSSD – mimo Sněmovnu,“ shrnuje a podotýká, že nyní se vrací slušnost a odpovědnost do české politiky. „Některé změny mohou přijít rychle, ty ekonomické dají velký kus práce a trpělivosti od všech. Naše země není v pořádku a potřebuje značnou dobu na uzdravení,“ uzavřel Chroust.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vef

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Drahoš asi přiznal, co nechtěl. Zkušený politik obrátil jeho argumenty proti němu. Volit ze zahraničí poštou? A je jasno

19:20 Drahoš asi přiznal, co nechtěl. Zkušený politik obrátil jeho argumenty proti němu. Volit ze zahraničí poštou? A je jasno

Každému volebnímu hlasování by měl být někdo přítomen kvůli kontrole. Bývalý a zkušený politik ODS V…