Topkař Ženíšek se pustil do Zemana: Jeho tíhnutí k Východu bude mít následky

09.02.2014 8:44

S postupující dobou působení prezidenta Zemana ve funkci začíná být stále více patrné, že s novým prezidentem přišla i nová etapa zahraničně politické orientace České republiky. Takový názor zastává místopředseda TOP 09 Marek Ženíšek, který se o něj podělil ve svém komentáři pro ParlamentníListy.cz.

Topkař Ženíšek se pustil do Zemana: Jeho tíhnutí k Východu bude mít následky
Foto: top09.cz
Popisek: Marek Ženíšek

„Po prezidentu Havlovi, který býval pravidelným a váženým hostem amerických protějšků, a prezidentu Klausovi, který jím sice z různých důvodů nebýval, ale alespoň o pozvání na státní návštěvu USA usiloval, je tu prezident Zeman, který svými kroky dává najevo, že spíš než na Západ tíhne na Východ,“ míní Ženíšek.

Aniž by se prý Zeman viditelně snažil rozvíjet vztahy s našimi západními spojenci, využívá každé příležitosti dát najevo svůj zájem o dění na východ od Slovenska a vyjádřit sympatie s tamními vrcholnými představiteli. Místopředseda TOP 09 upozorňuje, že takové chování může mít pro celou Českou republiku vážné důsledky.

Celý text ZDE

„Vláda se může sebevíc snažit je korigovat, ale prezident jako hlava státu je a bude nejviditelnější figurou na mezinárodním poli a především skrze něj budou ostatní státy naši zahraniční politiku vnímat,“ očekává a podivuje se nad skutečností, že za bezmála rok ve funkci Zeman zatím absolvoval jedinou zahraniční státní návštěvu.

Ing. Miloš Zeman

  • BPP
  • První přímo zvolený prezident ČR
  • prezident České republiky

Hvězdná chvilka Zemana má nastat v Soči

Po nucené pauze způsobené zraněním si Zeman podle Ženíškova názoru naplánoval, že jeho hvězdná chvilka na mezinárodním poli přijde na olympiádě v Soči. Prezident tvrdí, že do olympiády by se neměla míchat politika a lidská práva, sám však prý přesně toto činí tím, že se na pozadí sportovního klání hodlá sklánět před Putinem a možná i před dalšími autoritářskými politiky typu čínského, kyrgyzského a tádžického prezidenta, ze kterých Putin podle něj hodlá spolu se sebou udělat celebrity olympiády.

„Možná, že stafáží v důmyslně naaranžovaném představení s cílem představit Putina v přátelském a dobráckém světle bude i náš prezident Zeman. Pokud zve Janukovyče a jeho argumentem je, že chce jednat se všemi stranami, čekám, že pozve i zástupce opozice,“ uzavírá Ženíšek.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: nem

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

VIDEO  Zdeněk Svěrák vypráví, jak ho posiluje, když si přečte poctivý Respekt

20:07 VIDEO Zdeněk Svěrák vypráví, jak ho posiluje, když si přečte poctivý Respekt

Známý český herec Zdeněk Svěrák tentokrát nevyjadřoval podporu politickým kandidátům, nyní po volbác…