Topolánek o Bémových vazbách vědět musel, myslí si Tejc

28.03.2012 17:40 | Zprávy
autor: joh

Poslanec a stínový ministr vnitra za ČSSD Jeroným Tejc byl hostem pořadu Dvacet minut Radiožurnálu. Tejc je přesvědčen, že bývalý premiér Mirek Topolánek o vazbách Pavla Béma s lobbistou Romanem Janouškem dobře věděl.

Topolánek o Bémových vazbách vědět musel, myslí si Tejc
Foto: Hans Štembera
Popisek: Stínový ministr vnitra za ČSSD Jeroným Tejc

„BIS už se přiznala, že v určitém období pořizovala odposlechy,“ uvedl Tejc s tím, že sice není jasné, kdo odposlechy Béma s Janouškem nahrál, ale on sám se přiklání k tomu, že právě Bezpečnostní informační služba. Kontrola BIS podle něj není dostatečná. „Naše kontrola je sice účinná, ale jen do určité míry,“ řekl poslanec.

Vše k tématu Janouškovy odposlechy

Hulinský skončil

Podle Tejce vždy záleželo hlavně na vůli ředitele BIS, do kterých materiálů dá komu nahlédnout. Poslanec se jako člen kontrolní komise se prý často potýkal s tím, že od BIS nezískal minimálně přehled konkrétních informací, které šly k jednotlivým ministrům nebo předsedovi vlády. „Měli bychom zřídit dvoustupňovou kontrolu zpravodajských služeb,“ myslí si.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ing. Libor Turek, Ph.D. byl položen dotaz

Vznik Spojených států evropských

Co si myslíte o federalizaci EU, která je podle prezidenta je jediné řešení pro Evropu? Souhlasíte s ním? Proč?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Knížák varuje před Pavlem: Chystá prezidentský puč

19:43 Knížák varuje před Pavlem: Chystá prezidentský puč

Prezident Petr Pavel se chová jako agent neznámé mocnosti, tvrdí profesor Milan Knížák. Výtvarník gl…