Toto napsali v Rusku: Normální Češi Noční vlky vítali, jen ti divní lidé s americkými a ukrajinskými vlajkami...

08.05.2016 11:44

Server Vesti.ru si všiml pražských demonstrací pro i proti Nočním vlkům, kteří včera s ruskými vlajkami i sovětskými symboly obkroužili Václavské náměstí. Jak hodnotí oslavnou cestu u příležitosti vítězství nad nacistickým Německem? Normální Češi prý Noční vlky vítali, jen nějací divní lidé si s sebou vzali ukrajinské vlajky. Podobnou show podle ruského média neviděli Pražané poprvé a zůstali v klidu.

Toto napsali v Rusku: Normální Češi Noční vlky vítali, jen ti divní lidé s americkými a ukrajinskými vlajkami...
Foto: Hans Štembera
Popisek: Gang ruských motorkářů Noční vlci se projel po Václavském náměstí

Ruská motorkářská skupina Noční vlci projela Prahou. Na Václavském náměstí ji „uvítali“ demonstranti, mezi kterými byl např. europoslanec Jaromír Štětina zvolený za TOP 09. Další europoslanec za tutéž stranu Jiří Pospíšil k průjezdu Nočních vlků napsal, že pošlapali památku Jana Palacha, podle jeho názoru je to nepřijatelné. Ruský server však konstatuje, že většina Čechů motorkáře uvítala. Na odpor se jim údajně stavěli jen lidé, kteří schvalují chaos na Ukrajině.

„Pro místní obyvatele není tato ‚demokratická show‘ novinkou. Divní lidé zabalení od hlavy k patě v ukrajinských vlajkách zde jsou již dobře známí. U lidí, kteří se narodili a celý život vyrůstali v Praze, je však nepravděpodobné, že by si chtěli tyto aktivisty pamatovat,“ dočtou se zájemci v ruštině.

Noční vlci prý triumfálně vjeli do města a na Olšanských hřbitovech se poklonili památce sovětských vojáků padlých při osvobozování Československa. S akcemi provokatérů, kteří např. mávali americkými vlajkami, prý ruští motorkáři počítali, ale nijak je to nepřimělo změnit plány. Vedle Rusů se „vítězné jízdy“ zúčastnili např. Poláci, Slováci, či Bulhaři.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

Ukrajina (válka na Ukrajině)

Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.

Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.

autor: mp

RNDr. Alexandr Vondra byl položen dotaz

svoboda slova

Cituji vás: ,,„Pak tu ale máme spoustu věcí označovaných za ‚dezinformační narativ‘ a podobně, kdy je zřejmé, že se toto označení používá jen jako zbraň proti politickým oponentům." Je zajímavé, že to říkáte zrovna vy, když tato vláda, kde je i ODS a ostatně hlavně sám Fiala dost často toto dělá a n...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

O 150 Kč méně. V Polsku. Doufali, že si toho nevšimnete

13:21 O 150 Kč méně. V Polsku. Doufali, že si toho nevšimnete

Že se nakupovat v Polsku už nevyplatí? Možná nesouhlasí Češi, kteří si koupili kilo krůtích prsou v …