Toto napsali v Rusku: Normální Češi Noční vlky vítali, jen ti divní lidé s americkými a ukrajinskými vlajkami...

08.05.2016 11:44

Server Vesti.ru si všiml pražských demonstrací pro i proti Nočním vlkům, kteří včera s ruskými vlajkami i sovětskými symboly obkroužili Václavské náměstí. Jak hodnotí oslavnou cestu u příležitosti vítězství nad nacistickým Německem? Normální Češi prý Noční vlky vítali, jen nějací divní lidé si s sebou vzali ukrajinské vlajky. Podobnou show podle ruského média neviděli Pražané poprvé a zůstali v klidu.

Toto napsali v Rusku: Normální Češi Noční vlky vítali, jen ti divní lidé s americkými a ukrajinskými vlajkami...
Foto: Hans Štembera
Popisek: Gang ruských motorkářů Noční vlci se projel po Václavském náměstí

Ruská motorkářská skupina Noční vlci projela Prahou. Na Václavském náměstí ji „uvítali“ demonstranti, mezi kterými byl např. europoslanec Jaromír Štětina zvolený za TOP 09. Další europoslanec za tutéž stranu Jiří Pospíšil k průjezdu Nočních vlků napsal, že pošlapali památku Jana Palacha, podle jeho názoru je to nepřijatelné. Ruský server však konstatuje, že většina Čechů motorkáře uvítala. Na odpor se jim údajně stavěli jen lidé, kteří schvalují chaos na Ukrajině.

„Pro místní obyvatele není tato ‚demokratická show‘ novinkou. Divní lidé zabalení od hlavy k patě v ukrajinských vlajkách zde jsou již dobře známí. U lidí, kteří se narodili a celý život vyrůstali v Praze, je však nepravděpodobné, že by si chtěli tyto aktivisty pamatovat,“ dočtou se zájemci v ruštině.

Noční vlci prý triumfálně vjeli do města a na Olšanských hřbitovech se poklonili památce sovětských vojáků padlých při osvobozování Československa. S akcemi provokatérů, kteří např. mávali americkými vlajkami, prý ruští motorkáři počítali, ale nijak je to nepřimělo změnit plány. Vedle Rusů se „vítězné jízdy“ zúčastnili např. Poláci, Slováci, či Bulhaři.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Tupí a blbí příznivci Zemana. Hutka zpívá. A další umělci také

8:08 Tupí a blbí příznivci Zemana. Hutka zpívá. A další umělci také

Písničkář Jaroslav Hutka složil další protestsong o svém neoblíbeném tématu, Miloši Zemanovi. Propír…