Toto vám jinde neukážou! Skutečné události z Kosova. Neozbrojení Srbové na zemi. A pak začala palba

30.05.2023 19:57 | Reportáž

Útok na poklidné srbské protestující, kteří bránili zabrání budov jejich místní samosprávy na severu Kosova, skončil několika desítkami zraněných. Proti srbským občanům beze zbraní zaútočili tamní kosovsko-albánští policejní ozbrojenci, několik Srbů těžce zranili a postřelili. Reportér PL ze srbského Bělehradu popisuje situaci krok za krokem.

Toto vám jinde neukážou! Skutečné události z Kosova. Neozbrojení Srbové na zemi. A pak začala palba
Foto: Facebook
Popisek: Albánští ozbrojenci s vojáky KFOR začínají útočit na poklidně sedící srbské protestující.

Kosovsko-albánští ozbrojenci ze speciálních policejních jednotek ROSU začali během pondělním poklidných protestů na severu Kosova střílet ostrými na neozbrojené srbské protestující.

Výsledkem je přes padesát zraněných srbských občanů, z toho několik ve vážném stavu bojuje o život po operaci na jednotce intenzivní péče. Zraněni byli i příslušníci jednotek Severoatlantické aliance KFOR.

Část médií přinesla zavádějící informace o tom, co se vlastně během pondělí v několika srbských městech na severu Kosova a Metohije stalo. Přidali se i někteří čeští zákonodárci, kteří na svých sociálních sítích sdílí anonymní profily v albánštině šířící dezinformace a zcela převrácené interpretace událostí, které mají vyvolat dojem, že agresory byli srbští občané.

Mezi těmito fake news jsou i účelově sestříhané videa, která zabírají pouze raněné albánské ozbrojence nebo příslušníky KFOR. Tyto profily též například mluví o střelbě, slzeném plynu a omračujících granátech. Střelba skutečně proběhla, ovšem ze strany kosovsko-albánské policie na Srby, kteří protestovali s holýma rukama. Stejně tak to byly albánské jednotky, kdo do davů začal masivně stříkat slzný plyn a omračující granáty.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Radim Panenka

Ve frakci Patrioti pro Evropu překreslíme mapu Evropy

Co přesně tím myslíte? Jak překreslit? A věříte tomu, že je EU reformovatelná, a že to dokážete? Vaše frakce je údajně třetí nejsilnější, to znamená, že nemáte většinu. Navíc mi přijde, že s těmi největšími nesmysli přichází EK a nevím, zda jim tak můžete zabránit? Fandím vám, jen si nemyslím, že je...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Uživateli nejlépe hodnocený komentář

Kosovo pole je úrodná , Uživatel se přihlásil ke kodexu Dobré Diskuse8cc1c64ee4703e5406b51e7eb23e936f68e014b419b213a802 , 31.05.2023 7:52:04
oblast, která patřila Srbům. Kdysi tam prohráli s Turky. Teď prohrávají s Albánci , kteří mají požehnání USA , kteří potřebují v Evropě chaos, aby ekonomicky posílili dolar, který jde pod kytičky. Mimo jiné, Srbové se hlásí k podpoře Ruska a to už před 1. světovou válkou.

|  13 |  0

Další články z rubriky

„Nejméně špatný,“ ozvalo se. Vláda chce Síkelu v Bruselu

20:30 „Nejméně špatný,“ ozvalo se. Vláda chce Síkelu v Bruselu

Bude českou eurokomisařkou Danuše Nerudová, Marcel Kolaja, nebo Jozef Síkela? Vláda Petra Fialy měsí…