Tragická smrt zpěvačky má dohru. Nakazit se schválně? Velmi špatný nápad

18.01.2022 17:21 | Ze sítí

Spolu s úmrtím zpěvačky Hany Horké se objevila silná kritika těch, kdo plánují imunitu získat proděláním nemoci. Zdravotnický expert pirátské strany Ondřej Dostál, který se zasazuje za to, aby byla uznávána postinfekční imunita, odrazuje od toho, aby se lidé schválně nakazili. A naopak nabádá, aby se nemocní sami izolovali. „Náš stát nezvládá testování a trasování, ani karantény a izolace, ale to, co se píše v zákonu o ochraně veřejného zdraví, dává smysl. Izolace je oddělení nemocného od ostatních osob. I když to stát nezařídí, zkusme sami, co to jde.“

Tragická smrt zpěvačky má dohru. Nakazit se schválně? Velmi špatný nápad
Foto: repro youtube, tan
Popisek: JUDr. Ondřej Dostál

Anketa

Podporujete vládní návrh, který ve volbách umožní korespondenční hlasování ze zahraničí?

2%
97%
hlasovalo: 34276 lidí
Případ úmrtí zpěvačky Hany Horké komentoval pirátský expert na zdravotnictví, konkrétně na právo ve zdravotnictví, Ondřej Dostál. Stejně jako Angelika Bazalová má za to, že by od jistého věku měli lidé zvážit očkování, protože schopnost imunity reagovat na nové viry s věkem klesá.

Také objasnil, že je pro to, aby měli tzv. promoření uznanou postinfekční imunitu. Ovšem to neznamená, že by doporučoval schválně se nakazit. „Ani pro 180 dní svobody,“ doplnil.

„Izolace/karantény nelze vykonávat v domácnosti se zranitelnými,“ připomenul Dostál a vyzval: „Náš stát nezvládá testování a trasování, ani karantény a izolace, ale to, co se píše v zákonu o ochraně veřejného zdraví, dává smysl. Izolace je oddělení nemocného od ostatních osob. I když to stát nezařídí, zkusme sami, co to jde. S pozitivním PCR testem a příznaky: na chatu, služební byt, do odděleného pokoje, mimo zranitelné.“

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

koronavirus

Více aktuálních informací týkajících se COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MZ ČR. Přehled hlavních dezinformací o COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MV ČR. Pro aktuální informace o COVID-19 můžete také volat na Informační linku ke koronaviru 1221. Ta je vhodná zejména pro seniory a osoby se sluchovým postižením.

autor: kas

Jaké řešení nabízíte VY?

Proč jako politička vládní strany, ke všemu za Prahu nepomůžete vyřešit situaci s uprchlíky? Vždy jste se prezentovala jako schopná politička, co rozumí sociální politice a je pravda, že jste se jí věnovala, ale zdá se, že jen do té doby, než ze slov došlo na činy, ptotože jak vám kritika šla, tak t...Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

VIDEO Na Babišově mítinku tekla krev. Důchodkyně na zemi

14:03 VIDEO Na Babišově mítinku tekla krev. Důchodkyně na zemi

Třetí den obytňákového putování Andreje Babiše po jižní Moravě má zatím bezkonkurenčně nejdramatičtě…