Trapas? Babiš se dozvěděl, že má schůzku s KSČM. Petříčka odvolat nemůže

09.07.2020 10:51

Předsedu vlády Andreje Babiše zaskočilo, že ho čeká jednání s KSČM. „O tom teda nevím,“ kroutil hlavou. Před tím slíbil peníze pro hotely a další ubytovací zařízení, aby se dostaly z největších problémů a dušoval se, že znovu už celé Česko nevypne. A také podržel ministra zahraničí Tomáše Petříčka (ČSSD).

Trapas? Babiš se dozvěděl, že má schůzku s KSČM. Petříčka odvolat nemůže
Foto: video Andreje Babiše
Popisek: Andrej Babiš.

Premiér Andrej Babiš v rozhovoru pro iDNES.cz vyzýval své spoluobčany, aby na dovolenou vyrazili do některého z českých krajů a utratili tu něco peněz, čímž podpoří domácí ekonomiku. Sám odjel na dovolenou do Řecka. Slíbil, že ubytovací zařízení a hotely dostanou příspěvek 200 a 400 korun na pokoj, aby se mohly vzpamatovat z krize. Vláda to projedná v pondělí 13. července. Je to prý další krok k tomu, aby se Česko z krize proinvestovalo.

Anketa

Chcete, abychom přijali azylanty z Hongkongu?

10%
90%
hlasovalo: 14304 lidí

Čechy, Moravany a Slezany také ubezpečoval, že zemi už podruhé nevypne, neboť je přesvědčen, že se onemocnění covid-19 může objevit v lokálních ohniscích, ale ta se prý daří řešit jednotlivým krajským hygienám. Podle Babiše to platí i v Moravskoslezském kraji.

Pár slov věnoval i komunistům, o které se jeho koaliční vláda ANO a ČSSD opírá. Podle Babiše se o ně opírá, protože ostatní strany s ním odmítly spolupracovat.

Byl však překvapen, když od novináře slyšel, že ho čeká jednání s KSČM. „O tom teda nevím,“ vypálil. Poté odmítl požadavek komunistů na zvyšování daní. „Zaprvé nevím, že mám tu schůzku. Ale asi se pan předseda přihlásí, když to říkáte. Zvedání daní určitě nepřipadá v úvahu, daně chceme snižovat. Teď třeba budeme chtít podpořit naše kamioňáky, příští rok nás čeká zrušení superhrubé mzdy, což znamená snížení daní. ODS o tom vždy mluvila před volbami a pak daně zvyšovala,“ udeřil na občanské demokraty.

Odmítl také dlouhodobé volání komunistů, aby z vlády vyhodil ministra zahraničí Tomáše Petříčka. Prý se v žádném případě nezachová jako Bohuslav Sobotka.

„Nemůžu odvolat pana ministra Petříčka, když mám koaliční dohodu, kterou dodržuju. Nejsem Sobotka, který nechal vyrobit aféry a pak mě vyhodil z vlády. Chci stabilní vládu a dokončit celý mandát vlády, protože zejména v krizi potřebujete stabilní vedení země. Ne jako v předchozích letech, kdy jen dvě vlády za posledních 30 let dokončily svůj mandát do úplného konce. Na třetím čtení návrhu státního rozpočtu jsme se s KSČM už domluvili, o dalších věcech jsme dosud nemluvili,“ prohlásil Babiš.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Tvrdá slova Dominika Duky. Nejmenoval, naznačil. Ale oni se v tom najdou

13:13 Tvrdá slova Dominika Duky. Nejmenoval, naznačil. Ale oni se v tom najdou

Lipovská a Nerušil. Tato jména vyčítají věřící i nevěřící kardinálu Dukovi. Nyní se arcibiskup vyjád…