Trapas pro Jandu. Evropské hodnoty šly po Klausovi. Jenže přišla rána z minulosti

15.05.2023 15:58 | Ze sítí

Minulý čtvrtek se server Aktuálně.cz rozhodl propagovat analýzu lobbistického spolku Evropské hodnoty týkající se „nejvýraznějších tváří dezinformační scény“. Byl v ní mimo jiné i Václav Klaus starší. Bývalý závodník Filip Turek se spolu s moderátorkou Gabrielou zaměřili jednak na článek, ale i na Evropské hodnoty a Jakuba Jandu. Turek například připomenul, jak se Janda svého času hlásil do kanceláře Pražského hradu, když byl Klaus prezident. A ParlamentníListy.cz získaly informace, co o sobě tehdy Jakub Janda tvrdil, například, jaký má „neotřelý profil“ nebo jak vyniká „proaktivní kreativitou“. A že se nabízel sám, aniž by o nabídku někdo stál.

Trapas pro Jandu. Evropské hodnoty šly po Klausovi. Jenže přišla rána z minulosti
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jakub Janda, aktivista z lobistického spolku Evropské hodnoty

Turek ve spojitosti s Aktuálně.cz připomenul, jak se už minule musel server omlouvat za článek o tom, jak měl Klaus poslat miliardy dolarů do Sovětského svazu, ačkoliv se jednalo v podstatě jen o účetní vyrovnání. A zajímalo ho, zda se za to Aktuálně.cz objevilo na seznamech dezinformátorů. Také mu padlo do oka, že se jedná o analýzu Evropských hodnot. „Já tuším, kdo za nimi stojí, jak čerpají peníze ze Spojených států, z Tchaj-wanu a od nás od všech pomocí Evropské unie,“ prohodil ohledně svých znalostí a dodal, že za Evropskými hodnotami stojí „divoký gayporno herec“, který se svého času hlásil i ke Klausovi na Hrad, ale nebyl přijat. A Turek doplnil, že by tento životopis mohl jednou spatřit „světlo světa“.

Aktuálně.cz má samozřejmě právo se mýlit, ale „řízené pomluvy a řízená propaganda“, navíc založená na Evropských hodnotách, je podle Turka už moc. „Já nechápu, jak to někdo může brát vážně a jak to nějaké médium v roce 2023, po tom, co se všechno o tom ví, se o to může opírat,“ míní. A dodal, že už je skoro čest, když se tato a podobné organizace snaží na někoho vyhrabat špínu.

U článku si Turek i Gabriela Sedláčková všímali kompozice, tedy namíchání bývalého prezidenta Václava Klause, bývalého premiéra Andreje Babiše a senátorky Hamplové s existencemi typu Jana Peterková nebo Tomáš Čermák či Pavel Zítko. Turek poznamenal, že někteří lidé z tohoto seznamu mu jsou krajně nesympatičtí, ale ještě více mu vadí vytváření podobných seznamů těch, kdo jsou „škaredí, protisystémoví a proti tomu, co je v dnešní době správné“.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: kas

Proč jste vlastně kandidovala do EP?

Dobrý den, neustále jste tvrdila a tvrdíte, jak chcete v EP hájit zájmy občanů, hlavně teda těch mladých, ale přitom chcete být eurokomisařkou. Proč jste tedy vlastně kandidovala do EP a myslíte to, co říkáte vážně? Já to třeba chápu tak, že EP je pro vás jen pojistkou, abyste nějakou funkci měla, k...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Uživateli nejlépe hodnocený komentář

Totalitní režim., Uživatel se přihlásil ke kodexu Dobré DiskusePetr Novák , 15.05.2023 17:12:54
Neziskovka Evropské hodnoty zjišťuje dezinformátory? Kdo jim dal pověření? Copak tady v tom státě i neziskovky mají pověření dělat práci novodobého gestapa? A já myslel, že žijeme v demokracii a je tu svoboda...

|  22 |  0

Další články z rubriky

„Nejméně špatný,“ ozvalo se. Vláda chce Síkelu v Bruselu

20:30 „Nejméně špatný,“ ozvalo se. Vláda chce Síkelu v Bruselu

Bude českou eurokomisařkou Danuše Nerudová, Marcel Kolaja, nebo Jozef Síkela? Vláda Petra Fialy měsí…