Trapný vtip! Majerová Zahradníková, která odchází z klubu ODS, vrátila ránu Fialovi

21.04.2019 15:50

Poslankyně Zuzana Majerová Zahradníková (ODS), která se kvůli odvolání poslance Václava Klause mladšího z čela školského výboru vzbouřila proti vlastní straně, prozradila v rozhovoru pro Deník N, jak to vidí se svou budoucností ve straně. A znovu se kriticky vrátila ke slovům předsedy ODS Petra Fialy o tom, že je do Klause juniora nejspíše zamilovaná.

Trapný vtip! Majerová Zahradníková, která odchází z klubu ODS, vrátila ránu Fialovi
Foto: Archiv ZMZ
Popisek: Zuzana Majerová Zahradníková
reklama

Poslankyně Majerová Zahradníková potvrdila, co říkají její straničtí kolegové, že o jejím odchodu z poslaneckého klubu nevěděli. Na otázku, jestli si své rozhodnutí nerozmyslela, odpověděla jasné ne. „Ne, zcela jistě jsem si to nerozmyslela. Když člověk udělá takové rozhodnutí, musí si za ním stát,“ uvedla.

Opouští tak poslanecký klub občanských demokratů, ale ve straně by prý ráda zůstala. „Odchod ze strany zatím nezvažuji, protože mám spoluzodpovědnost vůči členům a kolegům ve svém regionu, kterých si vážím a mám je ráda,“ řekla s tím, že se s nimi chce napřed potkat a vyřešit, co dál. „Tohle je dost předčasné,“ podotkla k úplnému odchodu z ODS.

Ačkoli Majerová Zahradníková dostala nabídku vstoupit do připravované strany Václava Klause mladšího, nepřijala ji. Jako důvody, které ji k odchodu z klubu vedly, uvedla, že je pro ni velice těžké koexistovat s kolegy v klubu, kteří nechápou její rozhodnutí. O tom, že by nehlasovala pro Klausovo odvolání, prý přemýšlela už od chvíle, kdy ho ODS vyloučila ze strany, zmínila.

Velice ji překvapila reakce předsedy ODS Petra Fialy, který – poté, co se poslankyně Zuzana Majerová Zahradníková rozhodla nepodpořit svou stranu ve snaze odstranit Václava Klause mladšího ze školského výboru Sněmovny – prohlásil, že je do exprezidentova syna nejspíš zamilovaná.

To poslankyni pořádně vytočilo, a nejen ji, samozřejmě i jejího manžela, který jeho výrok považuje za hloupý. „Výroky předsedy ODS Petra Fialy o tom, že jsem do Klause mladšího zamilovaná, považuji za trapný vtip, který se mohl dotknout mého muže,“ řekla. Podle některých názorů však ono Fialovo vyjádření nejvíce ublížilo právě jemu samotnému.

Po odchodu Majerové Zahradníkové zůstane klub ODS s 23 členy druhým nejsilnějším po klubu ANO, který má 78 poslanců.

  • Původní zdroj ZDE

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: nab
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„U některých hostů má člověk pocit, že je tam mají přišroubované k židli a jen je vozí před kameru.“ Vážný střet názorů Jakla a Jelínka nad objektivností ČT

16:18 „U některých hostů má člověk pocit, že je tam mají přišroubované k židli a jen je vozí před kameru.“ Vážný střet názorů Jakla a Jelínka nad objektivností ČT

Nadržuje Česká televize některým politickým stranám? Ovlivňují ji politici? Má vyvážené zpravodajstv…