Trhnout co to jde, než bude konec. Zbavení se Ruska? Kdepak

05.06.2023 14:50 | Zprávy
autor: Miloš Polák

MONITORING TISKU Ještě před vpádem na Ukrajinu Rusko začalo omezovat dodávky energetických surovin do střední a západní Evropy. Po 24. únoru 2022, po vpádu ruských agresorů na Ukrajinu, se dodávky ještě snížily. Vláda Petra Fialy začala hledat alternativní dodávky plynu. A našla je cestou podílu v terminálech na zkapalněný plyn v západní Evropě. Má to ale háček. Toto odstřižení se od ruského plynu se poněkud prodraží…

Trhnout co to jde, než bude konec. Zbavení se Ruska? Kdepak
Foto: Repro Youtube
Popisek: Ropná rafinérie - ilustrační foto

Ministr průmyslu a obchodu Jozef Síkela (za STAN) dělal hodně pro to, aby se Česko zbavilo závislosti na ruském plynu a ropě. Ruská federace se jako válečný agresor ukázala jako nespolehlivý partner, který by mohl dodávky využít jako zbraň. Česko, ale i další státy proto začaly hledat cesty, jak se ruské ropy a plynu zbavit.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Ukrajina (válka na Ukrajině)

Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.

Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.

válka na Ukrajině

Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.

Stručné informace týkající se tohoto konfliktu aktualizované ČTK několikrát do hodiny naleznete na této stránce. Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat

Co by měla podle vás EU udělat?

Myslím v reakci na válku na Ukrajině? Jak by měla přistoupit k Rusku, která válku rozpoutalo a k pomoci napadené Ukrajině? Děkuji za odpověď. Bartošová

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Uživateli nejlépe hodnocený komentář

Rusové postupně vyhazují, Uživatel se přihlásil ke kodexu Dobré DiskuseJosef Čaluk , 05.06.2023 15:05:26
jednoho akcionáře za druhým ze společných těžebních firem. Naposledy to byli Japonci a Nizozemci. Před nimi Finové. Všichni prakticky zadarmo těžili Ruské uhlovodíky, které s vysokým ziskem prodávali dokonce i Rusku. To skončilo. Dnes veškeré zisky z uhlovodíků jdou RF. A jestli si lhář Fiala myslí, že se bez Ruského plynu obejdeme, tak je to ještě větší hlupák než jak vypadá. On ví že neobejdeme, ale lidem bude dál lhát. A že éra levných uhlovodíků pro Evropu skončila, za to mohou Evropští politici. Fiala není výjimka. Tak víte, komu děkovat.

|  9 |  0

Další články z rubriky

Poslankyně STAN „vycestovala“. A Nerudová se smála, jak doběhla Okamuru

13:05 Poslankyně STAN „vycestovala“. A Nerudová se smála, jak doběhla Okamuru

Tomio Okamura zrušil parlamentní cestu do Bruselu, kde chtěly poslankyně STAN a Pirátů konferovat o …