Tři čtvrtiny lidí jsou proti Romům, ukázal průzkum

22.05.2012 15:10

Agentura STEM se zajímala o postoj občanů České republiky k menšinám. Od loňska se ještě zhoršil – proti Romům je nyní 75 procent lidí.

Tři čtvrtiny lidí jsou proti Romům, ukázal průzkum
Foto: Hans Štembera
Popisek: Malí Romové

Zároveň si ale 85 procent lidí myslí, že je Romům u nás věnovaná dostatečná pozornost. Z tří čtvrtin dotázaných, kteří se o Romech vyjadřují negativně, má dokonce k této menšině 14 procent odpor.

Menšiny se mají přizpůsobit

Dobrý nebo velmi dobrý vztah mají k Romům pouhá dvě procenta obyvatel. Rozdíly v přijímání Romů jsou patrné pouze ve vzdělání dotázaných, kde tolerance spolu s ním stoupá, jinak ale příliš ne. Naprostá většina lidí, 85 procent, má za to, že práva Romů v Česku jsou dostatečně velká a už není třeba na ně více dbát.

STEM také zjišťoval, jak se lidé dívají na možnost menšin žít podle jejich tradic a zvyků. Ani tam nejsou lidé příliš tolerantní. Proti bylo 57 procent lidí, kteří mají za to, že každý se musí přizpůsobit zvykům své země.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: joh

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Vojtěchu, vraťte diplom. Znásilňování práva, stále dokola. Pánové nahoře nás záměrně udržují ve strachu, myslí si advokátka Zwyrtek Hamplová

20:25 Vojtěchu, vraťte diplom. Znásilňování práva, stále dokola. Pánové nahoře nás záměrně udržují ve strachu, myslí si advokátka Zwyrtek Hamplová

„Nedej bože, to tvoří po večerech sami?“ Známá a oceňovaná advokátka Jana Zwyrtek Hamplová kroutí hl…