Tři lidovečtí europoslanci udali Tomio Okamuru. Už i časopisu Reflex to přijde moc

18.09.2017 19:49

Tři lidovečtí europoslanci v čele s Tomášem Zdechovským podali trestní oznámení na předsedu SPD Tomia Okamuru. Proč? Protože lhal. Právník Petr Kolman na to upozornil v komentáři pro server Reflex.cz. Obratem však dodal, že by bylo lepší trestními oznámeními před volbami šetřit.

Tři lidovečtí europoslanci udali Tomio Okamuru. Už i časopisu Reflex to přijde moc
Foto: Daniela Černá
Popisek: Předseda SPD Tomio Okamura na závodech horských kol

Předseda strany Svoboda a přímá demokracie Tomio Okamura stvořil seznam tzv. 12 zrádců, kteří údajně hlasovali pro potrestání své vlastní země. Do tohoto seznamu zařadil i tři lidovecké europoslance Tomáše Zdechovského, Michaelu Šojdrovou a Pavla Svobodu. O žádném potrestání České republiky se však v Evropském parlamentu nehlasovalo, takže Okamura neříká pravdu. V případě usnesení, které by se tomuto výkladu mohlo alespoň vzdáleně blížit, hlasovali čeští europoslanci proti.   

Tomio Okamura

  • SPD
  • Předseda hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD)
  • místopředseda PS PČR

Právník Petr Kolman prý šíření lží v žádném případě neschvaluje. Obratem však dodal jedno „ale“.

„Rozhodně nesouhlasím, pokud nějaký politik šíří lži a pomluvy o jiných a veze se na laciné protiuprchlické vlně. Avšak současně jako právník říkám: Netahejme do politiky zbytečně instituty trestního práva. Trestní právo má být pověstná krajní mez – ultima ratio. Proto s ním velice opatrně,“ vyzval právník a publicista.

Celý komentář naleznete zde.  

Zkrátka má za to, že trestní oznámení je dobré podávat až tehdy, kdy už se nelze bránit jinak. Stejně jako by si nepřál, aby byl před soudem popotahován předseda KDU-ČSL Pavel Bělobrádek za svá slova o „chcíplých psech“, nemyslí si Kolman, že by se měl před soudem ocitnout Tomio Okamura.

Tomáš Zdechovský

  • KDU-ČSL
  • Poláci vyhlásili boj stočeným tachometrům. A co Češi???
  • europoslanec

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Z toho se nevykecáte. Krysy vylézaly z kanálů a zabíjely s podporou USA. Tereza Spencerová doplňuje zprávy ze Sýrie a přirovnává Junckera k Brežněvovi... Protože zase navrhoval

8:09 Z toho se nevykecáte. Krysy vylézaly z kanálů a zabíjely s podporou USA. Tereza Spencerová doplňuje zprávy ze Sýrie a přirovnává Junckera k Brežněvovi... Protože zase navrhoval

OKNO DO SVĚTA TEREZY SPENCEROVÉ Turci, naši spojenci z NATO, obsazují severozápadní cíp Sýrie a nejs…