Tři roky za facku Ferimu? Co za tím je? Senátora Valentu zvedly nové informace ze židle

01.06.2019 13:22

Dubnové napadení poslance TOP 09 Dominika Feriho bude mít nejspíše soudní dohru. Oběma útočníkům hrozí až tříleté vězení. A senátor za Slovácko Ivo Valenta je z nafouknuté situace, Feriho dramatizování a „tří roků za facku“ v šoku.

Tři roky za facku Ferimu? Co za tím je? Senátora Valentu zvedly nové informace ze židle
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ivo Valenta
reklama

Mluvčí hradišťské policie Milena Šabatová informovala, že případ řešili uherskohradišťští kriminalisté z oddělení obecné kriminality. Prověřovali informace a desítky výslechů svědků. „V uplynulých dnech jsme oběma podezřelým sdělili podezření z přečinu ublížení na zdraví ve stadiu pokusu a výtržnictví,“ sdělila.

Potyčka na koštu vín v Boršicích, kde se dvojice mužů dostala do křížku s poslancem Dominikem Ferim, tak může skončit u soudu. Oběma mužům ve věku 26 a 48 let hrozí tři roky ve vězení.

Anketa

Jste pro vypsání předčasných voleb do sněmovny?

17%
83%
hlasovalo: 27015 lidí

Vyústění potyčky do těchto rozměrů zvedlo senátora Valentu doslova ze židle. K celé situaci se vyjádřil formou facebookového komentáře, v němž zdůraznil, že kdyby měl každý dostat za pár facek nebo za strkanici na koštu vína tři roky vězení, tak policie a soudy nedělají nic jiného.

Nemůže se proto zbavit dojmu, že jediným důvodem tak přísného posuzování incidentu v Boršicích je skutečnost, že šlo o poslance, který si ze všeho udělal jen vlastní politickou reklamu. „Nebo spíš pořádnou ostudu – alespoň tedy u nás na Slovácku,“ podotkl senátor.

V souvislosti s tím připomněl mediální rozruch, který se podle jeho slov Dominik Feri snažil kolem celého případu vyvolat. Konkrétně zmínil dramatické fotky na sociálních sítích, televizní štáby vysílající přímo z nemocnice a dramatizování politických či dokonce rasových konotací celé strkanice.

„Prostě děs a hrůza jen proto, aby jej pražská kavárna pořádně litovala,“ shrnul kriticky Feriho chování Valenta, který prý není v žádném případě zastáncem jakýchkoliv fyzických inzultací. „Respektuji nezávislost policejních a soudních orgánů, ale chci věřit tomu, že se i do tohoto případu vrátí zdravý selský rozum,“ napsal na závěr.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: nab
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Vypadněte z ČT! Václav Moravec ztratil nervy. Ruply mu jako nikdy

8:44 Vypadněte z ČT! Václav Moravec ztratil nervy. Ruply mu jako nikdy

VZPOMÍNKY A PERLY Václav Moravec o sobě prý již v gymnaziálních časech zjistil, že je exhibicionista…