Třicet motorkářů míří do Bratislavy. Jsou prý mezi nimi i Putinovi vlci

2. 5. 2015 16:39

Skupina asi 30 motorkářů, mezi nimi údajně i ruští bikeři, dnes přejela z Česka na Slovensko. Nyní míří do Bratislavy k památníku vojáků padlých ve druhé světové válce. Slovenská média dříve uvedla, že ruští motorkáři z klubu Noční vlci dorazí brzy odpoledne do Bratislavy a poté odjedou do Rakouska.

Třicet motorkářů míří do Bratislavy. Jsou prý mezi nimi i Putinovi vlci
Foto: Daniela Černá
Popisek: Noční vlci v Hrabyni.

Ruští motorkáři položí věnce a květiny k pomníku sovětských vojáků na Slavíně, uvedl web deníku Pravda. "Hlavním cílem skupiny ruských motorkářů je uctění památky vojáků Rudé armády, kteří obětovali své životy v bojích proti fašismu a za osvobození Evropy za druhé světové války," napsalo podle webu ruské velvyslanectví na Slovensku.

Noční vlci by měli na své cestě střední Evropou přijet dnes také do rakouské metropole

Mluvčí českého policejního prezidia Jana Macalíková zopakovala, že v Česku policisté zaznamenali pouze několik jednotlivců, kteří se hlásí k Nočním vlkům a pohybují se osobním autem, víceméně na Moravě. "Prozatím jsme nezaznamenali v souvislosti s touto skupinkou žádné mimořádné události," řekla ČTK. Potvrdila, že na dálnici D1 se vytvořila skupina motorkářů, která od Ostravy projížděla směrem na Slovensko. "Tady toto podle všeho nebyli Noční vlci," dodala ale.

Fotogalerie: - Noční vlci v Hrabyni

Noční vlci v Hrabyni.
Noční vlci v Hrabyni.
Noční vlci v Hrabyni.
Noční vlci v Hrabyni.
Noční vlci v Hrabyni.
Noční vlci v Hrabyni.

Pokud by se v zahraničí vytvořila kolona Nočních vlků, která by po plánované trase opět vjela na české území, policie by podle Macalíkové monitorovala její pohyb. "Pokud budou dodržovat české zákony, tak není důvod nějak zasahovat," podotkla.

Noční vlci by měli na své cestě střední Evropou přijet dnes také do rakouské metropole. Podle místní policie by mělo zhruba 20 motorkářů z Bratislavy do Vídně dorazit mezi 18:00 a 19:00 SELČ. Místní úřady údajně uvažují o vypravení policejního doprovodu, který by průjezd Nočních vlků rakouským územím sledoval. Na programu motorkáři údajně mají položení věnců u pomníku na Schwarzenberském náměstí v centru města, který připomíná smrt 17.000 sovětských vojáků, jež padli v bitvě o Vídeň v roce 1945.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: čtk, mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Za politickým podříznutím Udženiji byla pouhá dvě slova. A dávná akce Jaromíra Soukupa… Vlivný člen ODS promluvil

14:57 Za politickým podříznutím Udženiji byla pouhá dvě slova. A dávná akce Jaromíra Soukupa… Vlivný člen ODS promluvil

Po neúspěchu Alexandry Udženiji ve volbě prvního místopředsedy ODS zavládl na víkendovém kongresu ne…