Trikolóra je nejsilnější pravicová strana, uvedla její šéfka Zuzana Majerová Zahradníková

09.04.2021 15:00

Hostem X talku Luboše Xavera Veselého na XTV.cz byla poslankyně Zuzana Majerová Zahradníková, ve Sněmovně působí již od října 2017. Po odchodu Václava Klause ml. z politiky převzala vedení hnutí Trikolóra. Zlobí se na Václava Klause ml. když nečekaně ohlásil odchod z politiky? „To je příliš silný výraz. Sice dokážu být rázná, ale neumím se moc zlobit. Je mi to líto. Mám z toho smíšené pocity,“ uvedla Majerová Zahradníková v pořadu.

Trikolóra je nejsilnější pravicová strana, uvedla její šéfka Zuzana Majerová Zahradníková
Foto: repro XTV
Popisek: Předsedkyně hnutí Trikolóra Zuzana Majerová Zahradníková

Nato Zuzana Majerová Zahradníková podotýká: „Je to lítost. Chvílemi je to pocit zmaru, protože tomu nerozumím. A když něčemu nerozumím, tak nad tím samozřejmě přemýšlím. Možná zbytečně dlouho. Takže jde celkově o neporozumění. Jestli jsem si myslela, krom toho, že máme společné názory, tak jsem si myslela, že ani jeden z nás se neumí vzdávat. V tu chvíli to bylo pro mě zklamání,“ uvedla Majerová Zahradníková. 
 
 
Je to zrada? I na tuto otázku odpovídá Zuzana Majerová Zahradníková, která dle svých slov o odchodu Václava Klause ml. nic předem netušila, i přesto, že ztrátu energie, občas i nechuť, vnímala již od léta. 
 
„Já to tam nevidím, Václav ví sám nejlépe, jak mu je. Ale ne, necítím se být zrazena, je mi líto, že to přišlo v tuto chvíli. Je mi líto, že se to stalo. My jsme šli za myšlenkami. Ty přece zůstávají stále dál. Ty se nemění,“ uvedla dále. 
 

Anketa

Má premiér Babiš na vlastní pěst shánět vakcíny i vysoko nad rámec cen, které vyjednala EU?

78%
22%
hlasovalo: 11675 lidí
Nyní se ale podle ní ukazuje, že Trikolóra nestále pouze na Václavu Klausovi, i když byl její hlavní symbol. „Máme řadu odborníků, kteří se zaslouží pozornost.“
 
Sama Majerová přiznala, že úsilí exprezidenta Klause o spojení Trikolóry s SPD Tomia Okamury mohla být pro Václava Klause mladšího poslední kapkou. „Mezi nimi je to přirozená nesympatie. Těžko posoudit,“ uvedla Majerová. 
 
Trikolóra je podle ní nyní v dobré kondici. „V pravicové straně politického spektra jsme nejsilnější my, vznikem různých prapodivných koalic žádná pravice už není,“ prozradila. 
 
 
Úřadující předsedkyně stále věří, že budou v blížících se volbách úspěšní a do Sněmovny se dostanou. „Věřím, že to, co hájíme, je něco, za co stojí jít k volbám. Pořád je tady nějakých 20 procent lidí středního věku, kteří pravici vždy volili vždy a my jsme jediní, kdo pravici zastupuje,“ říká Majerová Zahradníková.  
 
Konkrétní lidi, se kterými o podpoře současně jedná, ale neprozradila. Přiznala, že jde i osobu výrazně mediálně známou. „Z politiky, ale dejme tomu, že i ze showbyznysu,“ uvedla. 
 
Do měsíce se prý dozvíme, jak bude vypadat nová Trikolóra. „Zcela jistě oznámíme všechny subjekty,“ dodala na závěr. Je přesvědčena, že Trikolóra má trumf, který za poslední chvíli vytáhne. „Je to jméno a začíná na Š..,“ prozradila Majerová Zahradníková.   
 
 
 

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Barbora Richterová

Ing. Miloš Zeman byl položen dotaz

Co říkáte na toto hodnocení?

https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/zeman-hodnoceni-prezident.A230126_141135_domaci_akp

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Když tak volá, nechce se zastat Čechů? Vzkaz pro Pavla. Z jeho bývalé strany

17:13 Když tak volá, nechce se zastat Čechů? Vzkaz pro Pavla. Z jeho bývalé strany

Neomezená stávka zaměstnanců jihokorejské firmy Nexen na Lounsku pokračuje. Část stávkujících byla p…