Trikolóra se postavila za Zdravé fórum. Poslanci však petici smetli ze stolu

16.04.2021 13:05

Poslanci hnutí Trikolóry chtěli na dnešní schůzi Poslanecké sněmovny projednat petici, kterou před několika týdny spustila iniciativa Zdravé fórum, pod kterou je podepsaná řada osobností, jako například epidemiolog profesor Jiří Beran, primář docent Martin Balík, advokát Tomáš Nielsen či kardiochirurg profesor Jan Pirk. Petici jen do polovinu dubna podepsalo více jak 16 tisíc lidí. Trikolóra však překvapivě neuspěla. Návrh na projednání petice nepodpořili jak vládní poslanci, tak představitelé Pirátů, STANu i koalice SPOLU.

Trikolóra se postavila za Zdravé fórum. Poslanci však petici smetli ze stolu
Foto: Archiv Zuzana Majerová Zahradníková
Popisek: Předsedkyně hnutí Trikolóra Zuzana Majerová Zahradníková

„Ve sněmovně jsme chtěli projednat petici Zdravého fóra, které stejně jako Trikolóra bojuje za rodiče a naše děti školou povinné proti porušování Ústavy a protizákonným krokům, které jsou páchány na našich dětech. Sněmovna však náš návrh zamítla. Neskutečné!“ zlobila se Zuzana Majerová Zahradníková, poslankyně a předsedkyně hnutí Trikolóra. Její kolegyně poslankyně Tereza Hyťhová dokonce mluví o skandálním jednání Sněmovny. 

 
Podle signatářů petice není možné chránit malé procento populace tak, že se zničí životy všech ostatních. „Drastické vládní kroky mají nedozírné dopady na všechny občany a zvláště nižší příjmové skupiny. Ohromné škody jsou už nyní nejen v majetkové, ale také ve společenské, rodinné, kulturní a psychické rovině všech obyvatel země. Chaotická vládní opatření neustálého uzavírání a rozvolňování celé země, kvůli nemoci s relativně nízkou smrtností, nejsou nadále možná a dlouhodobě udržitelná,“ píše se v úvodu petice. 
 
Stejně rozhořčený z verdiktu poslanců je také místopředseda hnutí Trikolóra Jan Tesař. „Poslanci hrají různé hry, ale na jednom se shodnou. Kšeft je kšeft a o to jde až na prvním místě. Na nějaké zdraví a zájmy dětí, rodičů i škol kašlou. Tak to reálně je a uvidíte, že stejně nakonec dopadnou i ty hry s pádem vlády. A to mluvím zejména o ODS, která se tady lživě vydává za pravici, což už dávno neplatí a jen na lidi hraje falešné hry na dobro a zlo,“ nebral si servítky Jan Tesař. 
 
Výsledky hlasování zde
 
 
 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Karel Výborný

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Zase lžete, Piráti… Bartoš se chlubil, jak v žácích zápasil s Krpálkem. Ten je o 11 let mladší

8:33 Zase lžete, Piráti… Bartoš se chlubil, jak v žácích zápasil s Krpálkem. Ten je o 11 let mladší

Předseda Pirátů Ivan Bartoš si utrhl na sociálních sítích pořádnou ostudu, když se rozhodl popřát ús…