Třikrát blábol. Šafrova Hovorková se chtěla vysmívat Eriku Bestovi, ale nepovedlo se

11.10.2018 17:05

Americký novinář Erik Best se vysmál Pavlu Šafrovi a jeho serveru Forum24.cz, ale také někdejšímu šéfovi polostátního gigantu ČEZ Martinu Romanovi.

Třikrát blábol. Šafrova Hovorková se chtěla vysmívat Eriku Bestovi, ale nepovedlo se
Foto: Archiv PLTV
Popisek: Erik Best v pořadu Horké téma

Česko má za sebou první kolo senátních voleb a volby komunální. V souvislosti s nimi agentury uveřejňovaly také průzkumy, v nichž byl vyjádřen i potenciál jednotlivých stran na získání hlasů voličů. Potenciál mohl v součtu všech stran v daném městě dosáhnout i 200 procent. Erik Best se na sociální síti Twitter podivoval, proč veřejnoprávní Česká televize věnuje pozornost průzkumu, ve kterém mohou voliči rozdat i 200 procent hlasů.

Johana Hovorková na serveru Forum24 Besta upozornila, že volební potenciál může přesahovat sto procent, protože se jeden volič rozhoduje mezi dvěma až třemi politickými stranami. Jeden potenciální hlas se tedy započítá všem třem, i když nakonec ho dostane jen jedna z nich. Ta, pro kterou se volič nakonec rozhodl.

Tuto základní úvahu však publicistka Johana Hovorková okořenila o několik barvitých výrazů. Besta označila za „samozvaného analytika“, který „slouží protičeským zájmům“.

„Best je z naprosto nepochopitelných důvodů zván do médií – a to nejen do ParlamentníchListů.cz, ale třeba do Českého rozhlasu – jako odborník, a to zejména na americkou politiku. Vždy se u jeho představení posluchačům a čtenářům zdůrazní, že je to „Američan“. A protože je to náš jediný česky hovořící Američan vystupující v našich médiích, tak se stal vlastně naším národním Američanem, který nám tolik rozumí,“ napsala publicistka.

Erik Best však po čase přešel do protiútoku. Chvíli mu to trvalo, protože určitá média prý nečte, ale tentokrát se přece jen rozhodl zareagovat.

„Už dávno nečtu média placená Martinem Romanem a Radkem Pokorným, ale teď jsem si všiml, že podle jakési Johany Hovorkové od Pavla Šafra nerozumím průzkumům, jsem jediným česky mluvícím Američanem vystupujícím v českých médiích a jsem absolventem moskevské vysoké školy. Třikrát blábol. Pane Romane, nic lepšího nemáte?“ zeptal se.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ostrý dopis Minářovým chvilkám od Aleny Vitáskové: Lidé, mlčící většina, ti by vám řekli, co si myslí

10:56 Ostrý dopis Minářovým chvilkám od Aleny Vitáskové: Lidé, mlčící většina, ti by vám řekli, co si myslí

Institut bývalé předsedkyně Energetického regulačního úřadu (ERÚ) Aleny Vitáskové, jenž se zabývá oc…