Tripartity ČR a SR projednají vysílání pracovníků či digitalizaci

30.03.2017 6:17

Zástupci vlád, zaměstnavatelů a odborů z Česka a Slovenska se dnes sejdou na zámku Štiřín v Kamenici u Prahy. Tripartity obou států budou společně jednat o přípravě evropského pilíře sociálních práv, evropské směrnici o vysílání pracovníků či digitální ekonomice. Česká a slovenská tripartita se scházejí podruhé, poprvé společně zasedly v září 2015 v Bratislavě.

Tripartity ČR a SR projednají vysílání pracovníků či digitalizaci
Foto: Zlínský kraj
Popisek: Češi a Slováci se spolu setkali při Slavnostech bratrství

Českou vládu bude dnes na jednání zastupovat premiér, šéfky resortů práce a pro místní rozvoj a ministr dopravy. Slovenský kabinet vysílá vicepremiéra, ministra práce a ministra dopravy.

Evropský pilíř sociálních práv připravuje Evropská komise. S materiálem, jehož cílem je zajistit spravedlivé podmínky na unijním trhu práce, česká vláda souhlasí. Ministryně práce Michaela Marksová už dřív ČTK řekla, že by pilíř sociálních práv mohl přispět i ke srovnání velkých rozdílů ve výdělcích za stejnou práci ve starých a nových členských státech. Výsledný návrh dokumentu by měla Evropská komise představit koncem dubna. Ministři, odboráři a zaměstnavatelé by měli diskutovat i o revidované evropské směrnici o vysílání pracovníků. Vyslaným by podle návrhu měla v cizině zajistit stejné mzdy jako domácím pracovníkům. Česko návrh odmítá. Podle Marksové by předpis chudším evropským státům způsobil potíže a jejich firmy a instituce by na zaplacení svých lidí v cizině neměly. Česká strana prosazuje, aby se ze směrnice vyjmula doprava a mzdy řidičů. Jiný názor mají odbory.

Tripartita se bude věnovat také rozvoji digitální ekonomiky a elektronizaci veřejné správy. Tématem je i sdílená ekonomika.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vam, čtk

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Těším se na státnický projev našeho stínového prezidenta Andreje Kisky. Dobře, že „rezident“ na Hradě bude mlčet. Mladá politička z TOP 09 vypustila bombu a Michal Hašek vypěnil

13:04 Těším se na státnický projev našeho stínového prezidenta Andreje Kisky. Dobře, že „rezident“ na Hradě bude mlčet. Mladá politička z TOP 09 vypustila bombu a Michal Hašek vypěnil

Prezident Miloš Zeman se rozhodl připomínat události roku 1968, kterými byl sám postižen, tichou pie…