Trump a Erdogan se prý dohodli na společném postupu v Sýrii

24.12.2018 20:41

Na koordinaci aktivit v souvislosti s odchodem amerických vojenských jednotek ze Sýrie se dohodli prezident Spojených států Donald Trump a jeho turecký protějšek Recep Tayyip Erdogan. Informoval o tom úřad tureckého prezidenta. K Trumpovu oznámení stáhnout se ze Sýrie dal francouzský prezident Emmanuel Macron najevo lítost.

Trump a Erdogan se prý dohodli na společném postupu v Sýrii
Foto: Facebook D. Trump
Popisek: Donald Trump

Podle úřadu tureckého prezidenta v telefonickém rozhovoru s Trumpem vyjádřil Erdogan spokojenost s kroky, které v Sýrii v rámci boje proti terorismu podnikly Spojené státy. Podle jeho slov je Turecko připraveno poskytnout jakoukoli formu podpory.

Šéf Bílého domu Donald Trump zase na svém twitterovém účtu napsal, že měl s Erdoganem „dlouhý a produktivní“ telefonát, ve kterém diskutovali mimo jiné o „pomalém a vysoce koordinovaném“ stahování amerických jednotek ze Sýrie. Trump stažení vojáků ze Sýrie zdůvodnil tím, že Islámský stát již byl v této zemi poražen.

Francie ve čtvrtek v reakci na Trumpovo rozhodnutí uvedla, že hodlá v Sýrii vojensky působit i nadále. Islámský stát byl prý sice oslaben, ale Francie rovněž zdůraznila, že je v Sýrii stále přítomen.

Francouzský prezident Macron dnes kvůli Trumpovu rozhodnutí stáhnout americké vojáky ze Sýrie vyjádřil hlubokou lítost. Varoval, že toto rozhodnutí by mohlo mít vážné důsledky a mohlo by ohrozit kurdské bojovníky, kteří hráli významnou roli v boji proti teroristické organizaci Islámský stát (IS).

„Nesmíme zapomenout, že jsme dlužni těm, kdo zemřeli v boji s terorismem,“ řekl Macron s odkazem na arabsko-kurdské milice SDF, které z rukou teroristické organizace dobyly značnou část syrského území a které v důsledku Trumpova rozhodnutí podle některých médií přišly o naději na autonomii.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: nab

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Putin, to Putin! Sranda z Nory Fridrichové ve StarDance: Vážná slova

20:47 Putin, to Putin! Sranda z Nory Fridrichové ve StarDance: Vážná slova

Moderátorka pořadu 168 hodin České televize Nora Fridrichová vypadla ze zábavného pořadu StarDance h…