Trump poslal vzkaz americkým soudům: Zlí lidé jsou velmi šťastní!

05.02.2017 9:27

Americký prezident Donald Trump na sebe upoutal pozornost celého světa, když vyhlásil dočasný zákaz vstupu muslimům ze sedmi zemí na půdu USA. Mezi těmito zeměmi je i Sýrie, ze které prchají desítky tisíc lidí. Soud v Seattlu Trumpův exekutivní příkaz zablokoval, čímž ukázal, že i moc pána Bílého domu má své limity. Nový prezident však rychle vrátil úder.

Trump poslal vzkaz americkým soudům: Zlí lidé jsou velmi šťastní!
Foto: Archiv vydavatele Vaše věc
Popisek: Donald Trump
reklama

Kritici Trumpova exekutivního příkazu říkají, že prezident může mít na rukou krev, když nedovolí pronásledovaným lidem najít bezpečí ve Spojených státech. Soud v Seattlu už Trumpův dočasný legislativní příkaz pozastavil a 45. prezident USA dal jasně najevo, že si to nenechá líbit.

Již tradičně poslal soudcům tvrdý vzkaz přes sociální síť Twitter. „Soud otevírá dveře potenciálním teroristům nebo dalším lidem, kteří nepřicházejí s nejlepšími zájmy v srdci. Zlí lidé jsou velmi šťastní!“ zahřměl nový prezident USA.   

Proti dočasnému zákazu vstupu muslimů ze sedmi zemí do USA se postavili lidé v různých částech světa. Demonstrace probíhají především ve Spojených státech. ale tvrdá slova se k němu mohla donést třeba i z Londýna.  

45. prezidentovi USA se dostává i podpory. Především konzervativní média podotýkají, že nejedna muslimská země zakazuje vstup Židům na své území.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Tvl. Fiala s tou kráskou z TOPky přišli do pivovaru a dali si birell! Šlechta v saku, musel jsem odejít!" Svědek o kampani SPOLU v Telči

4:45 „Tvl. Fiala s tou kráskou z TOPky přišli do pivovaru a dali si birell! Šlechta v saku, musel jsem odejít!" Svědek o kampani SPOLU v Telči

ParlamentníListy.cz oslovil rodák z Telče, který byl podle svých slov účastníkem nedávné akce předse…