Trump představil klíčového poradce pro bezpečnost. Levicový tisk se může zbláznit

19.11.2016 20:12

Zvolený 45. americký prezident oznámil, kdo se stane jeho poradcem pro národní bezpečnost. V americké administrativě jde o velmi významný post, který tentokrát připadne Michaelu Flynnovi. Server britského levicového deníku The Guardian přináší obsáhlý článek, v němž popisuje, co má Michael Flynn za sebou a co od něj mohou Evropané očekávat.

Trump představil klíčového poradce pro bezpečnost. Levicový tisk se může zbláznit
Foto: Hans Štembera
Popisek: Vlajka USA
reklama

Michael Flynn mezi lety 2012 až 2014 řídil vojenskou rozvědku Spojených států. Do povědomí veřejnosti vstoupil jako důrazný kritik prezidenta Baracka Obamy. Na jedné straně nenechal na končícím americkém prezidentovi nit suchou za to, jak měkce postupoval proti Islámskému státu, a na druhé straně ho napadal kvůli údajně příliš tvrdé politice vůči Rusku. Až se stane poradcem pro národní bezpečnost, lze od něj očekávat tvrdší postup vůči islámským teroristům na straně jedné a sbližování s Ruskem na straně druhé.

Tříhvězdičkový generál Flynn je ve svých sedmapadesáti letech v penzi. Kritiku si vysloužil např. za to, že byl nejednou hostem ruské státní televize a hovořil o možném sbližování s Ruskem. Flynn ovšem na svých vystoupeních neviděl nic špatného, protože ruské zpravodajství je podle jeho názoru srovnatelné s tím, co předkládá divákům americká CNN.

Celý článek v angličtině naleznete zde

V souvislosti s předvolebním prohlášením Donalda Trumpa, že by na území USA nevpouštěl muslimy, Flynn na sociální síti Twitter konstatoval, že strach z muslimů má racionální jádro. Lidskoprávní organizace Human Rights Watch také upozornila, že Flynn neodmítl Trumpovu tezi o možném mučení lidí podezřelých z terorismu. Demokraté vedle toho upozornili na fakt, že Flynna nechal klidným postup tureckého prezidenta Erdogana po údajném nezdařeném puči. Erdogan nechal zatknout desítky tisíc lidí, armádní špičky nevyjímaje.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Známý moderátor ČT lhal ve vysílání. Petr Žantovský podal stížnost a... tady je odpověď

8:25 Známý moderátor ČT lhal ve vysílání. Petr Žantovský podal stížnost a... tady je odpověď

TÝDEN V MÉDIÍCH Řešit zcela nestandardní situaci moderátorky České televize Světlany Witowské by ury…