Trumpův volební manažer Paul Manafort rezignoval. Kvůli čachrům na Ukrajině

19.08.2016 19:17

Prezidentská kampaň Donalda Trumpa dostala tvrdou ránu. Týden poté, co the New York Times odhalily, že Trumpův manažer Paul Manafort tajně napomáhal bývalé proruské vládě na Ukrajině, sám kampaň opustil. Jeho kolegové však zůstali.

Trumpův volební manažer Paul Manafort rezignoval. Kvůli čachrům na Ukrajině
Foto: repro youtube.com
Popisek: Donald Trump, republikánský kandidát na prezidenta USA
reklama

V pátek dopoledne rezignoval již druhý manažer prezidentské kampaně Donalda Trumpa. Tentokrát kvůli zjištění, že tajně napomáhal bývalé proruské vládě na Ukrajině. Po zveřejnění těchto informací se stal pro mnohé nedůvěryhodným. Jeho odchod údajně reflektuje současnou snahu Trumpovy kampaně uklidnit rozvášněné nálady, které ji provázejí.

„Dnes ráno mi Paul Manafort podal žádost o rezignaci, kterou jsem přijal,“ okomentoval dění Trump. „Velmi si cením jeho práce, pomohl nám dostat se tam, kde dnes jsme,“ dodal s tím, že je Manafort „opravdovým profesionálem“ a přáním úspěchů do budoucího života.

Manafort se k Trumpově kampani dostal letos v březnu, když se Trump snažil zabezpečit si hlasy delegátů, a tím i nominaci na republikánského kandidáta na prezidenta.

Celý text v angličtině zde

Dva měsíce zpátky nahradil původního manažera Coreyho Lewandowského, který se účastnil série několika fyzických potyček, na základě čehož byl vyhozen.

Manafortův zástupce Rick Gates však v Trumpově kampani nadále setrvává. Podle jeho slov sám Manafort naléhal na všechny své kolegy, aby prezidentského kandidáta i přes nově nastalou situaci stále doprovázeli.

Trumpův přítel Thomas Barrack, který Manaforta ke kampani přivedl, vyjádřil lítost nad událostmi posledního týdne. „Znám ho od vysoké školy, je to prvotřídní člověk, neskutečná osobnost,“ řekl o něm. Popsal jej také jako hlavního strůjce procesní stránky Trumpovy kampaně. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: spa

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Až po uši v ho*nech.“ Zlý den Janka Kroupy: Mával tajným důkazem, který hned vybouchl

9:52 „Až po uši v ho*nech.“ Zlý den Janka Kroupy: Mával tajným důkazem, který hned vybouchl

V pokračování kauzy Janka Kroupy a ministra Hamáčka se ukázalo, od koho získal investigativní noviná…