Tůma v pasti. Odmítáním postů nahrává tvrzením ODS

2.12.2010 5:09 odp.

Kandidát vítězné TOP 09 na pražského primátora Zdeněk Tůma hraje do not pochybovačům, kteří o něm mluvili jako o předvolební figurce, která nepočítá s opoziční prací, uvádí iHNed.cz.

Tůma v pasti. Odmítáním postů nahrává tvrzením ODS

Kandidáta TOP 09 na pražského primátora Zdeňka Tůmu lákají občanští i sociální demokraté do vedení pražského magistrátu. Ten však odmítl místo v radě i post šéfa kontrolního výboru. „Kandidoval jsem na primátora, nikoli na pozici šéfa kontrolního výboru. Rozhodně na to ale nehodlám kašlat, čekají mě schůze zastupitelstva i práce ve výborech. Ale samozřejmě musím řešit i svou obživu a budoucnost," opakovaně vysvětluje Tůma, že zastupitelem chce zůstat.

Ale především odmítnutím místa předsedy kontrolního výboru nahrává argumentům koalice. „Když pan Tůma přijal pozici lídra, tak byly z naší strany pochybnosti, jestli je připraven přijmout i jinou opoziční roli. Teď se ukázalo, že byl pouze předvolební figurkou a nepočítá s opoziční prací, jako to dělají ostatní vyspělé strany. Chtěli jsme to ukázat veřejnosti," uvádí pro iHNed.cz šéf pražské ODS Boris Šťastný.

Kdyby Tůma odešel ze zastupitelstva hned, byl by to pro TOP 09 problém

Pokud by nyní Tůma z pražského zastupitelstva odešel, dal by oponentům za pravdu. I někteří zástupci TOP 09 přiznávají, že by to pro ně nebylo nejlepším vysvědčením. „Ještě nějakou dobu by tam měl být. Neříkám, že celou dobu, ale ještě chvíli ano. Kdyby odešel hned, byl by to pro nás problém. ODS a ČSSD právě na tohle čekají," je si jist předseda pražské TOP 09 František Laudát.

Uvnitř samotné strany se už pár týdnů spekuluje, že by se bývalý guvernér ČNB mohl dočkat vhodného místa při nejbližší rekonstrukci vlády. Nic konkrétního však vyjednáno není a změny v kabinetu nejsou na pořadu dne. „Teď vám na to nejsem schopen odpovědět. Teprve na tom začínám pracovat. A stejně mám do konce roku karanténu," odmítá Tůma odtajnit své plány.

K věci:

Hudeček (TOP 09): Zápisky z diáře vyjednávače 

Šťastný rezignoval na funkci v radě. Tůma ji odmítl 

Dejme šéfa kontrolního výboru TOP 09, vyzval Svoboda 

Foto: Hans Štembera

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: jih

JUDr. Jiří Pospíšil byl položen dotaz

Dozimetr

Dobrý den, každý den na Vás v kauze Dozimetr vyplouvají nové a nové nepříjmené informace. Zdá se, že jste v té obří chobotnici měl také své chapadlo. Netvrdím, že jste se dopustil korupce, to si nemyslím ani o Gazdíkovi, ale ten aspoň částečně přijal zodopovědnost a rezignoval. Co vy?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Premiér překvapuje čím dál víc, samé lži. I váš pan Vondra to uznal. Babiš se napil piva a vytáhl papír

21:00 Premiér překvapuje čím dál víc, samé lži. I váš pan Vondra to uznal. Babiš se napil piva a vytáhl papír

Bývalý premiér Andrej Babiš (ANO) se ve svém mimořádném vydání pořadu Čau lidi vyjádřil mimo jiné k …