Světová média setkání Donalda Trumpa s Kim Čong-unem a podepsání jejich vzájemné dohody označují za velký úspěch, Schneider to spíše označuje jako velkou show. „To je takový styl amerického prezidenta – velká show a velká nepředvídatelnost. Je to vlastně vše naruby než tak, jak jsme byli zvyklí,“ uvedl s tím, že to k němu ale zkrátka patří.
Podle jeho názoru se prezident Spojených států vymezuje vůči klasické elitě, která řídila Ameriku předtím, a proto nelze očekávat, že bude dělat něco tak, jak mu radí experti. „On nemá na prvním místě spojence a pak až ty ostatní. Nedělá ani to, že se nejdřív musí k jednání detailně připravit. Všechno to dělá naopak, a to vnáší do jeho kroků zmatek mezi komentátory. Každý si pak do toho promítá svoje představy, co se může stát,“ míní exnáměstek.
Na druhou stranu nemůže prý vyloučit, že tato změna povede k nepředvídaným důsledkům v dobrém slova smyslu. „Může skutečně třeba změnit to, co se desítky let nedařilo nikomu vyřešit. Nevíme, co vše za těmito gesty je, když před pár měsíci situace ještě eskalovala a objevovaly se teze, že jsme na prahu konfliktu,“ dodal.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: nab