Tvrdé pro Šándora. Z nečekané strany. Dnešní akce má dohru

26.5.2022 2:05 odp. | Ze sítí

Zklamání. Trapas roku. Známá advokátka Jana Zwyrtek Hamplová neskrývá rozčarování nad tiskovou konferencí, kterou ve čtvrtek uspořádal generál Andor Šándor. „Čekali jsme, že to bude odborné a bylo to odporné,“ konstatovala Hamplová.

Tvrdé pro Šándora. Z nečekané strany. Dnešní akce má dohru
Foto: Hans Štembera
Popisek: Bezpečnostní analytik Andor Šándor

Veřejným prostorem velmi negativně rezonuje tisková konference, kterou svolával bezpečnostní expert a bývalý šéf Vojenské rozvědky Andor Šándor. Předem totiž nespecifikoval, čeho se tiskovka bude týkat. Pouze avizoval, že půjde o „důležitou bezpečnostní výzvu občanům České republiky“.

Anketa

Jste pro razantní navýšení výdajů na obranu?

3%
95%
hlasovalo: 44163 lidí

Výsledek všichni znají. Jednalo se o komerční akci, na které proběhla prezentace nového produktu, podzemního krytu, který specializovaná firma za „velmi výhodnou“ cenu dodá a nainstaluje. Na sociálních sítích lidé od prvních chvil začali generála nazývat novým Horstem Fuchsem, což je slavný teleshopingový prodejce. 

Nyní přišla brutální kritika takřka z vlastních řad. Velké zklamání projevila advokátka Jana Zwyrtek Hamplová. Podle jejích slov to bylo odporné. 

Hamplová, která hodlá na podzim kandidovat do Senátu za obvod Kroměříž, se často s Šándorovými názory překrývá a na svých sociálních sítích dokonce sdílela pozvánku na tiskovou konferenci. Napjatě ji proto sledovala.

„Léčba Šándorem: Čekali jsme, že to bude odborné, a bylo to odporné. Nemohu se nevyjádřit, protože jsem jako tisíce jiných sdílela pozvánku na tiskovou konferenci, a komentovala ji s vážnými obavami. Pokud však byl myšlen vážně obsah tiskové konference pana Andora Šándora, kterou jsme všichni pochopitelně očekávali s těmito vážnými obavami, musím říct, že jsem podobné využití situace tímto způsobem především nepochopila, a nic podobného jistě nikoho nenapadlo. Pan Andor Šandor se tímto krokem především zdiskreditoval,“ míní advokátka. 

Současná doba totiž podle ní přináší mnoho negativního, ale jedno pozitivní – tříbí charaktery. „S důvěrou lidí se zkrátka neobchoduje. Znám Andora Šándora jen z médií, přesto cítím obrovské lidské zklamání. My právníci tomu, co představovala ona pozvánka na tiskovou konferenci, říkáme ‚zastřené jednání‘ a jednání ‚v rozporu s dobrými mravy‘. V dnešní době je to obzvláště odsouzeníhodné. Pokud pan Andor Šándor četl reakce lidí, co od této tiskové konference očekávají, a jaké pocity v nich vyvolává, byla tu jediná možná reakce. Zrušit ji. Tedy – buď se pan generál zbláznil, nebo jsou v tom tak velké peníze, že mu to stálo za to. Kdyby nešlo o vážné věci, nazvala bych to trapasem roku,“ dodává Jana Zwyrtek Hamplová.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Radim Panenka

Chcete být prezidentem

Zajímalo by mě, jak hodnotíte stávající vládu?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

František Ringo Čech kopl do vlády. „Oni tuší, že jim nařeže.“ Ukrást reproduktor? Měly by padat facky

8:10 František Ringo Čech kopl do vlády. „Oni tuší, že jim nařeže.“ Ukrást reproduktor? Měly by padat facky

Ať stojí chleba 150 korun. A seberte peníze neziskovým organizacím. Mimo těch, co dělají děti. Hudeb…