Ty fenomény, který maj údajně porobit českej lid. Mladý radní Feri z TOP 09 se vysmál Čechům, že reagují už jen na téma uprchlíků

15.09.2015 11:47

Teplický radní za TOP 09 Dominik Feri si na svém facebookovém profilu posteskl, že kvůli uprchlíkům, islámu a dalších fenoménech, které mají údajně porobit český lid, zapomínáme řešit skutečnosti, které jsou pro náš život mnohem důležitější.

Ty fenomény, který maj údajně porobit českej lid. Mladý radní Feri z TOP 09 se vysmál Čechům, že reagují už jen na téma uprchlíků
Foto: Lucie Bartoš
Popisek: Dominik Feri, radní Teplic za TOP 09.

„Na debatě o uprchlících, o islámu, zkrátka o všech fenoménech, který maj údajně porobit českej lid, je nejabsurdnější to, jak nebezpečně upozaďuje jiné namnoze důležitější diskuze o aktuálnějších problémech,“ zveřejnil Feri na svém facebookovém profilu.

Podle něj dnes každý ví, kolik uprchlíků přešlo za měsíc přes „čáru“ v Maďarsku, že to exprezident Klaus celou dobu říkal, či že vědci jsou „sluníčkářský nuly, kterejm by slušel soustruh“. Už se ale prý nikdo nepozastaví nad tím, že mladí lidé utíkají z Ústeckého kraje, že horníci jsou celí „říční“, aby udrželi oblast pod těžařským jhem, nebo že starosta vesnice přihrává zakázky svému švagrovi.

„Jsme národ odborníků na islám a imigraci, místo toho abychom byli národ občanů,“ posteskl si teplický zastupitel.

V diskuzi, která se pod jeho příspěvkem rozpoutala, Feri upozornil, že se nesnaží relativizovat uprchlickou krizi. Jenom má dojem, že většina lidí přešla ze všeobecně liknavého módu do polohy, kdy reagují jenom na věci týkající se uprchlíků. Za těchto okolností by dle jeho soudu měla nastoupit hlavně média, která ale prý selhávají. „Kdo by se dělal s článkama o nezaměstnanosti, poničený krajině atd., když jde napsat nějakej pahýl o uprchlících, kterej stejně lidé zhltnou a posdílej. Holt je tohle téma atraktivnější a hraje na struny prvobytnejch emocí,“ míní Feri.

Plné znění Feriho příspěvků na Facebooku:

Na debatě o uprchlících, o islámu, zkrátka o všech fenoménech, který maj údajně porobit českej lid, je nejabsurdnější to, jak nebezpečně upozaďuje jiné namnoze důležitější diskuze o aktuálnějších problémech. Každej ví kolik uprchlíků přešlo za měsíc přes čáru v Maďarsku, že Klaus to celou dobu říkal, že vědci jsou sluníčkářský nuly kterejm by slušel soustruh atd. Že by snad ale někdo řešil, že mladý nám utíkaj' z kraje, že horníci jsou celý říčný, aby tenhle kraj udrželi pod těžařským jhem, nebo že starosta vesnice přihrává zakázky svýmu švárovi, čili takový ty blízký, uchopitelný, mnohem lépe řešitelný věci, to ne. Jsme národ odborníků na islám a imigraci, místo toho abychom byli národ občanů.

Nesnažím se téma uprchlické krize relativizovat. Jenom mám dojem, že většina lidí přešla ze všeobecně liknavýho módu do polohy, kdy reagují jenom na věci týkající se uprchlíků. Aktivizační funkci by za těhle okolností měly mít hlavně média. Nicméně kdo by se dělal s článkama o nezaměstnanosti, poničený krajině atd., když jde napsat nějakej pahýl o uprchlících, kterej stejně lidé shltnou a posdílej. Holt je tohle téma atraktivnější a hraje na struny prvobytnejch emocí.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: luš

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Putin, to Putin! Sranda z Nory Fridrichové ve StarDance: Vážná slova

20:47 Putin, to Putin! Sranda z Nory Fridrichové ve StarDance: Vážná slova

Moderátorka pořadu 168 hodin České televize Nora Fridrichová vypadla ze zábavného pořadu StarDance h…