Ty pako. Klaus a Landa viděni v restauraci a... Příběh končí jinak. Hodně jinak

10.01.2021 22:03

Známý režisér Vít Klusák se vyznamenal. Během nedělní covidové demonstrace zavolal policii na samotného exprezidenta Václava Klause. Prý šel neoprávněně do restaurace. Co se dělo pak, neuhádnete. Věci na pravou míru uvedl až Klausův tajemník Petr Macinka. „Sorry jako, Vítku. Existuje na to dokonce smlouva.“ A co říká udavač Klusák na udavače Babiše?

Ty pako. Klaus a Landa viděni v restauraci a... Příběh končí jinak. Hodně jinak
Foto: Hans Štembera
Popisek: Demonstrace proti vládním opatřením na Staroměstském náměstí
reklama

Anketa

Líbila se vám demonstrace za účasti Dana Landy a exprezidenta Klause?

19%
75%
hlasovalo: 16873 lidí

„Zatímco bývalý prezident a světově proslulý kleptoman Václav Klaus upřednostňuje amnestie, já jej dnes naopak hrdě udal. Krátce poté, co jakožto vášnivý přívrženec občanské společnosti roztleskal Staroměstské náměstí zvoláním, že se nikdy nenechá očkovat proti nemoci covid-19, vstoupil exprezident v doprovodu ‚ex‘nácka Landy do restaurace Al Minuto,“ napsal angažovaně režisér.

Přístupem policie byl však Klusák následně poněkud zklamán: „Přítomní policisté to komentovali slovy, že to má asi nějak zařízené. Korunu tomu však nasadil policajt na lince 158, když navrhl, že by bylo lepší to spíš ehm nezapisovat. Možná nemohl najít propisku,“ pokusil se umělec ještě o vtip.

Celá situace ale příliš k smíchu není. Nejen že v České republice, jak se zdá, roste počet udavačů závratným tempem, ale ukázalo se také, že hrdý udavač Klusák volal na Klause policejní složky zcela neoprávněně. Své si totiž k celé věci řekl tajemník exprezidenta Petr Macinka.

Ten na svém facebooku napsal: „Sorry jako, Vítku. Pokud vím, zatím není zakázáno si uzavřenou restauraci pronajmout organizátory masové akce jako zázemí pro hosty, které si na svoji akci pozvou, jakkoli by sis to ty přál. Existuje na to dokonce smlouva, ty pako...“

V závěru dal Macinka Klusákovi ještě několik dobrých rad: „Ta tvoje militantní zvířátka jsem tam viděl, ale klidně se jimi dál chlub, třeba až zase příště budete o Babišovi vykřikovat, že je to udavač z StB. I přes rozlišnost světonázorů tě mám rád a rád sleduju vaši tvorbu, ale udavačství sexy není a nikdy nebude. Nechovej se stejně jako ten Babiš – nepřekrvuj se. A když už tě těší být práskačem, tak se tím aspoň nechlub.“

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: AZy

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Podvodník Kroupa. Vrbětice? Nová verze. Zeman jel bomby, budil strach už předem

18:34 Podvodník Kroupa. Vrbětice? Nová verze. Zeman jel bomby, budil strach už předem

Prezident Miloš Zeman nadále není přesvědčen, že je jedna verze vyšetřování explozí ve Vrběticích. V…