Tyhle průsery?! Jaromír Soukup vjel na Babiše a jeho muže. Petříček dostal taky

05.02.2019 12:44

Tématu státního rozpočtu se v Mých zprávách věnoval i Jaromír Soukup. Podle Soukupa se chystá se státním rozpočtem „průser“ a on už před tím varoval. Kopl si i do Marka Prchala za fotku malého německého ovčáka. „Myslíte si, že tyhlety průsery zachrání jedno roztomilé štěňátko?“ ptal se diváků. A dostalo se i na Rusko a ministra Petříčka.

Tyhle průsery?! Jaromír Soukup vjel na Babiše a jeho muže. Petříček dostal taky
Foto: Repro TV Barrandov
Popisek: Soukup ve zprávách znovu griloval Petříčka

Soukup nejdříve uvedl, že státní rozpočet skončil v lednu v přebytku 8,8 miliardy korun. Ale kdo jásá, toho prý moderátor vyvede z omylu, protože lednový přebytek je prý nejnižší od roku 2010, což jaksi zapomněli všichni zmínit. A když se od tohoto čísla odečtou peníze z EU, zbudou „pouhé“ 4 miliardy, tvrdil Soukup. Většinou podle Soukupa v lednu bývaly přebytky větší, protože chodily peníze z EU. Akorát teď Babiš prý zjistil, že se bude muset šetřit, protože v kase nejsou peníze.

Anketa

Měla by vláda zvýšit daně na tvrdý alkohol a hazard, jak naznačuje premiér Babiš?

78%
22%
hlasovalo: 6197 lidí

Pustil se do Babiše také za návrh rozpočtu, který počítá s růstem 2,9 %, ale dle Soukupa a prezidenta Zemana budeme rádi za dvouprocentní růst. A státní kase tak budou chybět peníze, takže Babiš začal šetřit. Moderátor si neodpustil poznámku, že už to říkal.

K Babišovi se ještě vrátil, když zmínil fotku s novým psem premiéra. „Mě by jenom zajímalo, zda si opravdu Marek Prchal myslí, že průser se státním deficitem a to, že nám jaksi neřekli, proč se začíná šetřit, oni nám neřekli, že ten státní rozpočet bude opravdu průser za rok 2019, a zvyšování daní, pokud jste zachytili, že se budou zvyšovat daně, protože ten státní rozpočet bude opravdu průser, z důvodů, které jsem říkal před minutou, myslíte si, že tyhlety průsery zachrání jedno roztomilé štěňátko?“ ptal se diváků. Podle Soukupa už to začíná být prvoplánové.

Fotogalerie: - Interpelace na ministry

Odpolední interpelace na ministry. Ve sněmovně moc...
Odpolední interpelace na ministry. Ve sněmovně moc...
Odpolední interpelace na ministry. Ve sněmovně moc...
Odpolední interpelace na ministry. Ve sněmovně moc...
Odpolední interpelace na ministry. Ve sněmovně moc...
Odpolední interpelace na ministry. Ve sněmovně moc...

„Hrozí nám opravdový průser ze státního rozpočtu a oni s tím budou muset asi tak únoru, březnu jít ven a budou muset vysvětlovat, proč budou muset snižovat výdaje a zvyšovat daně,“ začal Soukup a doplnil, že onen rozdíl mezi odhadem 2,9 % a 2 % znamená, že 70 miliard státního rozpočtu je ve vzduchu. „Zachránit to má chudák Tango,“ posteskl si Soukup nad novým štěnětem německého ovčáka.

Pak se Soukup pustil do ministra Petříčka. Tentokrát za to, že „neví, která bije“. Jde o Rusko a dohodu o raketách středního doletu, kterou Rusko vypovědělo. Petříček dle Soukupa prohlásil, že je to krok od Ruska sprostý, a doufá, že si to Kreml rozmyslí. „Problém je v tom, že jako první tuhle smlouvu vypověděly Spojené státy, jenomže to náš drahej ministr zahraničí nějak odmítá přijmout, tak raději na svém twitteru uvedl tohle,“ začal Soukup svoji kritiku ministra zahraničí a citoval: „Jediná cesta však v tuto chvíli vede přes konkrétní opatření ze strany Ruska.“ Soukup se rozčiloval, že podle Petříčka si mohou Američané vypovědět smlouvu, ale Rusové se mají víc snažit. Nicméně, v uvedeném příspěvku si Petříček přeje, aby USA od smlouvy neodstoupily.

Soukup se svěřil, že ve sporu Ruska a USA nestojí ani na jedné straně, protože oboje jsou dle něj mocnosti, které na ostatní země hledí jako na prostředky, které jim mají pomoci k větší moci a lepším životním standardům. „Ale přál bych České republice ministra zahraničí, který nebude lézt, víte kam, víte komu, jenom proto, že mu za to bude pražská kavárna tleskat,“ prohlásil moderátor s tím, že kavárna považuje cokoliv protiruského za dobré.

 

Celý pořad ZDE

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: kas

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Sekta nedotknutelných z Kavčích hor. Otřesné svědectví, co se dělo ve Sněmovně kolem schvalování zpráv

20:17 Sekta nedotknutelných z Kavčích hor. Otřesné svědectví, co se dělo ve Sněmovně kolem schvalování zpráv

Česká televize a její rada se chová jako sekta nedotknutelných, která odmítá poslancům odpovědět na …