U jakého truňku to ta pražská kavárna psala... Veleba se tvrdě pustil do Kocába a spol. za jejich nejnovější výzvu k uprchlíkům

19.09.2015 11:40

Přehlížení islámského tsunami, které se valí na Evropu, a obviňování vlády ze zbabělosti a nečinnosti je extrémem, kterého se dopustili Michael Kocáb a spol., píše ve svém komentáři pro ParlamentníListy.cz předseda SPO Jan Veleba. A to přitom, jak sám říká, nepatří k těm, kteří mají potřebu využívat strach lidí z exodu uprchlíků.

U jakého truňku to ta pražská kavárna psala... Veleba se tvrdě pustil do Kocába a spol. za jejich nejnovější výzvu k uprchlíkům
Foto: Hans Štembera
Popisek: Senátor Jan Veleba

Kocáb, Gabal, Gál, Urban a Ruml totiž v minulých dnech sepsali prohlášení, které vyzývá vládu, aby se urychleně zapojila do přijímání budoucích přerozdělených uprchlíků. „Prohlášení je neuvěřitelně pokrytecké, ani slovo o příčinách současné krize, natož o jejím řešení. Ani slovo o Sýrii, Libyi, Iráku, kde dřímá potenciál dalších milionů migrantů,“ pozastavuje se Veleba s tím, že jde o rukopis a styl pražské kavárny. 

  • Celá výzva ZDE

„Nevím, ve které a při jakém truňku svoje bohulibé prohlášení psali, a tak bych jim doporučil, aby si trochu doplnili vzdělání a sedli na letadlo a podívali se v Jerevanu do muzea Genocidy arménského národa,“ sděluje Veleba a následně poukazuje na svou vlastní návštěvu v Jerevanu.

„Arménie je země, která v roce 301 n. l. přijala jako první na světě křesťanství. Letos to je právě 100 let, kdy v roce 1915 provedla Osmanská říše (z ní vznikla v r. 1923 nynější Turecká republika) brutální kampaň deportací a vyvražďování etnických Arménů ze severovýchodní části říše. Bylo nařízeno jejich přesídlení do pouští Sýrie. Během něho byla většina mužů postřílena, ženy znásilňovány a po desítkách tisíc umíraly se svými dětmi při pochodu v poušti. Výsledkem genocidy byly téměř dva miliony obětí, v původních arménských oblastech zbyla pouhá desetina obyvatel a nastal útěk Arménů do všech koutů světa,“ vrací se do historie Veleba a poukazuje na podobu se současností. „Genocida byla provedena na křesťanském národu a zvěrstva páchali ti, jejichž náboženstvím byl islám. A druhá věc, hlavní proud nynějších syrských uprchlíků je vypouštěn z uprchlických táborů v Turecku. Zcela určitě organizovaně,“ zmiňuje.

„Netvrdím, že většina těchto uprchlíků, kteří ztratili své domovy ve Spojenými státy organizovaném boji opozice proti syrskému prezidentovi Asadovi, jsou teroristé. Jsou ale vyznavači islámu, mají výrazně rychlejší populační růst, žena má u nich takřka nesvéprávné postavení atd. Sečteno a podtrženo, uprchlíci musejí zůstat na svém území a problémy se musejí řešit jedině tam, nikoliv u nás,“ uzavírá s tím, že jsme nedokázali u nás ani vyřešit problém nevelké romské menšiny.

  • Kompletní text Jana Veleby ZDE

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vef

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

TAJNÉ FOTO ze sledovačky stíhaného muže. Neuvěříte, která politička vystoupila z jeho auta. Tento materiál otřese nejen Prahou

14:20 TAJNÉ FOTO ze sledovačky stíhaného muže. Neuvěříte, která politička vystoupila z jeho auta. Tento materiál otřese nejen Prahou

AKTUALIZOVÁNO O VYJÁDŘENÍ MICHAELY KRAUSOVÉ (16:08) V průběhu několika minulých týdnů se v médií…