U nás nic, naříkal Hilšer nad ekologickým vlakem. A pak ho čtenář poopravil

24.08.2019 17:18

Senátor Marek Hilšer reagoval na svém facebookovém profilu na zprávu, že v Německu jsou spokojeni s vlakem na vodík, a tak na koleje vyjedou další. Samozřejmě, že se objevily i následné reakce v diskusi.

U nás nic, naříkal Hilšer nad ekologickým vlakem. A pak ho čtenář poopravil
Foto: Vít Hassan
Popisek: Marek Hilšer
reklama

„Když se společnost rozhodne, že napře sílu inovativním směrem, začne to přinášet výsledky. Vodík pro tento vlak je zatím sice vyráběn z energie zemního plynu, ale počítá se, že se bude získávat z větrné energie. Pak bude vlak jezdit de facto na vítr a do přírody bude ‚vyfukovat‘ místo smradu vodu,“ poznamenal Hilšer.

Anketa

Schvalujete působení ministra zahraničí Tomáše Petříčka?

5%
95%
hlasovalo: 25089 lidí

„Už dnes má ale toto řešení menší emise než diesel. Věda je silná a vědění je zdrojem bohatství a nezávislosti. Jenže pro změnu uvažování o budoucnosti je potřeba otevřené hlavy, odvahu experimentovat, umění zbavit se předsudků a cílevědomost. Bohužel, u nás stále vidíme snahy o posouvání těžebních limitů a pálení nekvalitního uhlí namísto jasné dlouhodobé chytré energetické strategie,“ dodal.

 

„Zdravím, v Moravskoslezském kraji se o tomto řešení již uvažuje. Koukněte na krajský web,“ poznamenal jeden z uživatelů.

„A hlavně by tahounem technologických změn měl být stát, pak se už vyvinutá a zaplacená technologie dá posunout dál a může si ji dovolit i menší spotřebitel. Už jste viděli start-stop technologii u autobusu? Rekuperaci u vlaku nebo u metra? EURO6d spalování u lodní dopravy? Ono je vždycky jednodušší okrást chudáka, co se nemůže bránit,“ poznamenal další uživatel.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vef
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Karel Šíp padal smíchy kvůli covidu: Herec hraje, dokud nechcípne. A teď...

14:24 Karel Šíp padal smíchy kvůli covidu: Herec hraje, dokud nechcípne. A teď...

Jak se hercům v divadle hraje za časů koronaviru? Jinak než dříve, to je jisté. Publikum je zarouško…