U soudu v Bostonu svědci druhým dnem vypovídali o útocích

05.03.2015 21:21 | Zprávy

Před americkým soudem v Bostonu dnes druhým dnem vypovídali svědci bombového útoku na městský maraton v dubnu 2013, při kterém zahynuli tři lidé a dalších více než 260 utrpělo zranění. Z činu se zodpovídá Džochar Carnajev, jehož podíl na útoku obhajoba ve středu při úvodní řeči procesu uznala. Hrozí mu trest smrti. Podle prokuratury za útokem stál spolu s Džocharem i jeho starší bratr Tamerlan, který zahynul při policejním stíhání.

U soudu v Bostonu svědci druhým dnem vypovídali o útocích
Foto: hns
Popisek: Fotokoláž.

Jeff Bauman, který při výbuších přišel o nohy, porotě řekl, že těsně před útokem Tamerlana potkal a srazil se s ním pohledem. "Byl sám. Nesledoval závod," řekl Bauman. Dodal, že se jejich pohledy setkaly a že to bylo zvláštní. Bauman, který později v nemocnici poskytl policii Tamerlanův popis, se stal jedním ze symbolů útoku. Svět totiž obletěly fotografie, na kterých ho záchranáři na kolečkovém křesle s utrženými nohami a trčícími kostmi odvážejí z místa exploze.

O prvních okamžicích po výbuchu dvou podomácku vyrobených bomb hovořil policista Frank Chiola

Dalším svědkem byl Alan Hern, jehož syn byl vážně zraněn. Hern popsal to, jak se lidé neúspěšně pokoušeli oživit osmiletého Martina Richarda, který byl nejmladší obětí útoku. "Poslední věc, co jsem viděl, byl Martin Richard na chodníku, kde se ho dva lidé stále snažili oživit. Viděl jsem jasně jeho oči a nemyslel jsem si, že žije," řekl Hern, který na maraton přijel z Kalifornie, aby v závodě podpořil svou manželku.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: čtk, mp

Ing. Markéta Šichtařová byl položen dotaz

Jak je to doopravdy?

Dobrý den, znám vás jako ekonomku. Teď kandidujete na kandidátce SPD. Zajímá mě tak, zda souhlasíte s tím, co SPD tvrdí o Ukrajincích, že jako Češi chudneme na tom, že poskytujeme pomoc a azyl? Nebo kde je problém, proč je naše životní úroveň podprůměrná? Děkuji za odpověď

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Zneuctěný Karel Šíp si počká. Ale kauza se hýbe dál

4:41 Zneuctěný Karel Šíp si počká. Ale kauza se hýbe dál

„Ještě o tom bude jednat rada. Ta má poslední slovo,“ sdělil nám starosta městské části Praha 3 Mich…