ÚOHS opět prošetří tendr na zateplení panelových domů

24.11.2014 18:40 | Zprávy

Úřad pro ochranu hospodářské soutěže znovu prošetří čtyřicetimilionový tendr na zateplení panelových domů a oprav náměstí v Oloví na Sokolovsku. Zakázku původně zrušil, v rozhodnutí z března ale byly chyby. Předseda ÚOHS Petr Rafaj proto tendr vrátil svým podřízeným k došetření. Vyplývá to z rozhodnutí umístěném na webu ÚOHS.

ÚOHS opět prošetří tendr na zateplení panelových domů
Foto: ÚOHS
Popisek: ÚOHS

Koncem října kvůli podezření z úplatkářství stanuli v souvislosti se zakázkou před Krajským soudem v Plzni starosta Oloví na Sokolovsku Miroslav Filandr a šéf tamní bytové organizace, která zakázku zadávala, Radek Jelínek. Podle obžaloby si řekli i za pomoci prostředníka o mnohamilionové úplatky. Spolu s nimi jsou souzeni další dva muži, a to nájemce restaurace v Oloví Vladimír Šmídl a jednatel obchodní společnosti ŠU-STR s. r. o. Vlastimil Strýček. Všichni vinu popírají.

Podle původních závěrů ÚOHS u jednoho z hodnotících kritérií nebyl dopředu jasný způsob hodnocení nabídek. Postup bytové organizace, která je příspěvkovou organizací města, tak byl netransparentní. U dalšího z hodnotících kritérií bytové družstvo podle ÚOHS vyloučilo jakoukoli soutěž mezi firmami. Podle Rafaje ale jeho podřízení vycházeli z původního znění zadávacích podmínek a nezabývali se následnými opravami, což byla chyba.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: dkr, čtk

Referendum

Dobrý den pane Havlíčku!! Proč si myslíte, že se nemohou obyčejní lidé sami rozhodnout v referendu o směřování ČR ? Petr Vondrák

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Menu bez masa. V Evropské komisi chtějí změnit, co si dáte k obědu

13:01 Menu bez masa. V Evropské komisi chtějí změnit, co si dáte k obědu

Budou muset Evropané změnit své stravovací návyky? Aktuálně revidovaná směrnice o průmyslových emisí…