ÚOHS pozastavil sociálce tendr na nákup tiskáren

20.07.2012 15:32

Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) pozastavil tendr České správy sociálního zabezpečení (ČSSZ) na nákup tiskáren za zhruba 200 milionů korun. ÚOHS vydal předběžné opatření. ČSSZ nemůže uzavřít smlouvu s vybraným uchazečem, než ÚOHS vydá definitivní rozhodnutí. ČTK to dnes řekl předseda ÚOHS Petr Rafaj.

ÚOHS pozastavil sociálce tendr na nákup tiskáren
Foto: Hans Štembera
Popisek: Za tisíc korun si toho v příštím roce budeme moct koupit možná zase míň

"Probíhá správní řízení na základě návrhu podaného koncem června společností Konica Minolta Business Solutions Czech, spol. s r. o," uvedl Rafaj. "ČSSZ předběžné opatření respektuje," řekla ČTK bez dalších podrobností mluvčí správy Jana Buraňová.

Zvláštní požadavky

Podle Českého rozhlasu Radiožurnálu správa sociálního zabezpečení například požadovala, aby tiskárny uměly tisknout na čtvrtky, nebo aby úřednice mohly tisknout přímo z USB disků. Kvůli těmto údajně nestandardním požadavkům museli výrobci nabídnout buď stroje vyšší kategorie nebo tiskárny jediné firmy, což nabídku ostatních mohlo prodražit.

"Považujeme to za zvláštní požadavek, omezilo to možnost výběru produktů. Použití těchto vlastností je u tisku fotografií, což nepředpokládáme, a zároveň tento tisk je mimo veškeré systémy evidence a předpokládáme, že bezpečnostní politika by stejně takovéhle funkcionality neumožňovala," řekl Radiožurnálu ředitel českého zastoupení firmy Konica Minolta Tomáš Bednář.

ÚOHS se v minulosti zabýval také zakázkou ČSSZ na zapůjčení tiskáren a kopírek pro většinu okresních správ sociálního zabezpečení v republice. Loni rozhodl, že ČSSZ v tendru s předpokládanou hodnotou 423 milionů Kč chybovala. ČSSZ následně tendr zrušila.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: joh

ministr financí

Pochybuji, že budete upřímný, ale zkusím to. Fakt myslíte, žě je Stanjura dobrý ministr financí? Nebyl byste vy 1000x lepší? Narozdíl od něj se ve financích vyznáte. Stanjura sestavuje nesmyslné rozpoty a predikce

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Policie ho zbila u muzea, dodnes se léčí.“ Rakušan prý lže. Advokát vystoupil

4:44 „Policie ho zbila u muzea, dodnes se léčí.“ Rakušan prý lže. Advokát vystoupil

Ministr vnitra Vít Rakušan je jedním z těch, kdo čelí trestnímu oznámení v souvislosti s kauzou zbit…