ÚOHS pozastavil sociálce tendr na nákup tiskáren

20.07.2012 15:32

Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) pozastavil tendr České správy sociálního zabezpečení (ČSSZ) na nákup tiskáren za zhruba 200 milionů korun. ÚOHS vydal předběžné opatření. ČSSZ nemůže uzavřít smlouvu s vybraným uchazečem, než ÚOHS vydá definitivní rozhodnutí. ČTK to dnes řekl předseda ÚOHS Petr Rafaj.

ÚOHS pozastavil sociálce tendr na nákup tiskáren
Foto: Hans Štembera
Popisek: Za tisíc korun si toho v příštím roce budeme moct koupit možná zase míň

"Probíhá správní řízení na základě návrhu podaného koncem června společností Konica Minolta Business Solutions Czech, spol. s r. o," uvedl Rafaj. "ČSSZ předběžné opatření respektuje," řekla ČTK bez dalších podrobností mluvčí správy Jana Buraňová.

Zvláštní požadavky

Podle Českého rozhlasu Radiožurnálu správa sociálního zabezpečení například požadovala, aby tiskárny uměly tisknout na čtvrtky, nebo aby úřednice mohly tisknout přímo z USB disků. Kvůli těmto údajně nestandardním požadavkům museli výrobci nabídnout buď stroje vyšší kategorie nebo tiskárny jediné firmy, což nabídku ostatních mohlo prodražit.

"Považujeme to za zvláštní požadavek, omezilo to možnost výběru produktů. Použití těchto vlastností je u tisku fotografií, což nepředpokládáme, a zároveň tento tisk je mimo veškeré systémy evidence a předpokládáme, že bezpečnostní politika by stejně takovéhle funkcionality neumožňovala," řekl Radiožurnálu ředitel českého zastoupení firmy Konica Minolta Tomáš Bednář.

ÚOHS se v minulosti zabýval také zakázkou ČSSZ na zapůjčení tiskáren a kopírek pro většinu okresních správ sociálního zabezpečení v republice. Loni rozhodl, že ČSSZ v tendru s předpokládanou hodnotou 423 milionů Kč chybovala. ČSSZ následně tendr zrušila.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: joh

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Mladá maminka se málem nedostala na JIP lůžko. Lékař udeřil na odmítače očkování. Toto následovalo

22:22 Mladá maminka se málem nedostala na JIP lůžko. Lékař udeřil na odmítače očkování. Toto následovalo

Silné reakce na sociálních sítích budí příspěvek jednoho z neurointenzivistů směrem k neočkovaným. Z…