Deset největších pokut v dějinách úřadu činí v souhrnu úctyhodnou částku více něž tři miliardy korun. Soudně totiž byly potvrzeny pouze tři z nich v celkové výši čtyř set desíti milionů korun. Řádově vyšší zbytek pokut naopak soudy odmítly.
Například soud zamítl pokutu 979 milionů korun šestnácti plynařským společnostem, jež se měly mezi sebou domluvit na vítězi veřejné zakázky. U podezření z kartelové dohody stavebních spořitelen zase ÚOHS penalizaci snižoval z téměř půl miliardy korun v roce 2004 přes 201 milionů korun o rok později až k 55 milionům. Nakonec však soud zamítl i tuto pokutu, oproti té původní o jeden řád sníženou. Informoval o tom internetový deník iHNed.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
Článek obsahuje štítky
autor: jma
jmenování premiéra
Dobrý den, sledoval jsem vás včera na CNN, kde jste se vyjadřoval k tomu, koho by prezident měl nebo neměl jmenovat premiérem. Jestli o tom rozhoduje prezident, tak k čemu jsou volby? Neměl by na základě výsledku dostat vítěz šanci sestavit vládu? Protože jestli ne, tak jsou podle mě zbytečné. A jes...
Další články z rubriky

5:30 Havel jim udělil milost. Pravda o únosu letadla z majora Zemana
PO STOPÁCH MAJORA ZEMANA Díl Mimikry ze seriálu 30 případů majora Zemana se proslavil písní Bič boží…
- 20:37 Loutkáře máte v Rusku, soptila Leyenová. Sype se jí prý i vlastní frakce
- 18:06 Peníze na „obranu“ do hodnot a neziskovek? Zahradil má obavy
- 12:45 Poučování lůzy z festivalového luxusu. Holec zdraví Vary
- 10:39 Zásadní otázka k blackoutu. Vitásková je velmi zvědava na odpověď
- 18:03 Zaplaťte miliony a můžete „bydlet“. Šokující vývoj v ČR