USA: Lidé se bojí zmanipulování voleb. Biden za tím vidí Trumpa

03.11.2022 10:53 | Zprávy
autor: MaA

Prezident USA Joe Biden ve svém předvolebním projevu varoval před těmi, kteří neuznávají výsledky amerických prezidentských voleb. Svého soupeře z minulého volebního klání Donalda Trumpa obvinil, že tyto lidi inspiroval. Trump naproti tomu v minulých dnech zažaloval newyorskou generální prokurátorku Letitii Jamesovou. Blížící se americké volby jsou velkou částí Američanů vnímány jako referendum o Bidenovi a Trumpovi. Větší šance mají dle výzkumů republikáni.

USA: Lidé se bojí zmanipulování voleb. Biden za tím vidí Trumpa
Foto: Repro C-SPAN
Popisek: Donald Trump během svého projevu ve Waukeshe ve Wisconsinu

O jaké volby nyní vlastně půjde?

Jsou to volby, které se uskuteční již za pět dní – při nich Američané volí všech 435 křesel ve Sněmovně reprezentantů, třetinu ze stočlenného Senátu a také guvernéry v 36 státech. Jejich součástí jsou také komunální volby ve většině států.

Tlak na Bidena i Trumpa roste

Podle průzkumů agentur ABC News/Ipsos si před těmito volbami republikáni udržují náskok oproti demokratům v klíčových otázkách ekonomiky a kriminality.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat
Mgr. Jana Černochová byl položen dotaz

Obrana

Pořád se mluví jen o navyšování výdajů na obranu. Ale jak hodláte řešit problém, že chybí lidi? A je nebo podle vás zárukou naší bezpečnosti naše členství v NATO? Já se obávám, že kdyby bylo nejhůř, tak nás jeho hlavní strůjce USA nechá na holičkách.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ukrajinské důchody za německé peníze. Měl jsem pravdu, směje se Bystroň novinám

12:11 Ukrajinské důchody za německé peníze. Měl jsem pravdu, směje se Bystroň novinám

Německý europoslanec českého původu Petr Bystroň se vysmál serveru německého deníku Münchner Merkur.…