"Telefonicky jsem hovořil s úřadujícím ministrem zahraničí USA Johnem J. Sullivanem, který mě informoval o detailech vojenské akce. Poděkoval za vyjádření podpory a ČR označil za spolehlivého spojence," uvedl Stropnický.
Český premiér Andrej Babiš (ANO) v sobotu označil zásah v Sýrii za nevyhnutelný. Stropnický uvedl, že bylo třeba dát najevo, že použití chemických zbraní je nepřípustné. Uvedl, že Rusko zablokovalo několik rezolucí Rady bezpečnosti OSN ohledně chemických zbraní v Sýrii, a proto byl podle něj zásah legitimní i bez mandátu Rady bezpečnosti.
Útok již v sobotu podpořily opoziční ODS, KDU-ČSL, TOP 09 a STAN. Zdrženlivější byli Piráti a ČSSD. Hradní mluvčí Jiří Ovčáček v reakci na zásah uvedl, že vojenské řešení by mělo být až poslední v řadě. Zásah důrazně odmítly i KSČM a SPD.
Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
Co přesně myslíte tím spravedlivým navýšením rodičovského příspěvku?
Přijde vám spravedlivé, že za vlády Pirátů byl zvýšen jen o almužnu a ještě ne pro všechny, kdo na něj měli nárok? Linda
Další články z rubriky
17:30 Zeman promluvil… A naštval
Exprezident Miloš Zeman pronesl vánoční poselství. Zkritizoval vládu Petra Fialy (ODS) za amatérismu…
- 13:50 Vždyť to manipuluje. Igor Chaun se pustil do Pavlova oblíbeného dokumentu
- 11:25 Varování Andora Šándora: „Rusko je schopno ten konflikt dotáhnout do konce.“
- 8:30 Hrozivé plány Evropské unie. Sledovat média, sledovat volby. Žantovský upozornil
- 18:25 Na nákupech v Rakousku. Podívejte, co tam dávali do košíků Češi
- 13:29 Hrozivý případ. Cyril Svoboda popsal vážné selhání Lipavského


