USA pořád lžou! Zaorálek jde do velkého rizika. Tohle bude mít dohru

10.01.2020 13:38 | Zprávy
autor: vef

Hostem Čestmíra Strakatého v Prostoru X na serveru Reflex.cz byl exministr zahraničních věcí a současný ministr kultury Lubomír Zaorálek (ČSSD). Podle jeho slov USA neustále lžou. „Hrozí válka i útoky v Evropě; v Afghánistánu a Iráku jsme za okupanty,“ pronesl.

USA pořád lžou! Zaorálek jde do velkého rizika. Tohle bude mít dohru
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ministr kultury Lubomír Zaorálek

Lubomír Zaorálek se vyjádřil k zabití íránského generála Kásima Sulejmáního. Jsme blíž, nebo dál od nějakého válečného konfliktu? „My se neustále v tomhle prostoru nacházíme v určité mlze neurčitosti z hlediska dalšího vývoje, a to samozřejmě trvá. V tom se tak moc nemění. Ty obavy, které vyvolalo zabití Sulejmáního, tak na tom nic nemění. Teď někomu připadá, že reakce Íránu nebyla tak tvrdá, jak si možná kdo představoval. Strategie Íránu v tomhle je nepřehledná také proto, že Írán je vlastně jiný typ partnera, než jsme zvyklí jinde. Íránci říkají, že jsou šachisté, že své kroky promýšlejí velmi dlouho dopředu a to, co mají v úmyslu, v tuto chvíli netušíme,“ sdělil Zaorálek. „A co se týče Donalda Trumpa, tak nějaký zásadní krok může být udělán ve chvíli, kdy se mu to bude nejméně hodit,“ podotkl dále ke krokům Íránců Zaorálek.

„Že přijdou další kroky, jsem si jist na 99 procent. Je strašně široký ten terén, kde mohou Íránci zasáhnout. Je to celá řada zemí. Dokonce i se to týká Evropy, nejenom tedy Asie, to znamená, je tam celá řada zemí, cílů, které mohou zasáhnout. Nejenom v oblasti Středního východu, protože oni dokázali zasáhnout i v Jižní Americe. Do té jejich strategie nevidíme právě proto, že u Íránců musíme předpokládat, že ta celá věc může být promyšlenější, než my jsme schopni dnes odhadovat,“ sdělil Zaorálek.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Markéta Gregorová byl položen dotaz

A co další produkty?

Děkuji za vaši snahu řešit problém, že pokud si lidé něco koupí, musí mít jistotu, že o to nepřijdou jen proto, že se to přestane vyplácet vydavateli (vaše slova, s kterými úplně souhlasím). Jen vy mluvíte jen o hrách. Týká se to i programů, které si zakoupíte třeba do počítače? A neukazuje přístup ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Zase utekli“. Okamura potkal v Berlíně štáb ČT, má to natočené

20:31 „Zase utekli“. Okamura potkal v Berlíně štáb ČT, má to natočené

Předseda Poslanecké sněmovny Tomio Okamura (SPD) se v pátek 26. června 2026 během dvoudenní konferen…