Ubožáci, srabi, teď se začnu mstít, vzkázal Ivo Rittig „orgánům". A Bradáčová a Ištvan...

13.08.2014 7:41

Lobbista Ivo Rittig nedávno v rádiu hrozil „vendetou" proti „velikému seznamu lidí" a na sociální síti Twitter zase stíhaný podnikatel kvůli tunelování pražského dopravního podniku a úniku utajovaných informací označil státní zástupce za „ubožáky" a šéfa Nadačního fondu proti korupci opakovaně obvinil z pedofilie. Lidovky.cz píší, že tyto výroky neunikly pozornosti a již se jimi zabývá vrchní státní zastupitelství.

Ubožáci, srabi, teď se začnu mstít, vzkázal Ivo Rittig „orgánům". A Bradáčová a Ištvan...
Foto: twitter.com
Popisek: Ivo Rittig

Anketa

Který z následujících státníků minulosti je vám nejbližší?

hlasovalo: 15215 lidí

„Já se chci naprosto zúčastnit se vší silou mojí osoby a povahy tomuto dění tady, takže jsem už skoro rozhodnut, že přeruším svoji rezidenturu v Monaku a budu se naplno věnovat těmto příběhům tady v Česku a hlavně, abych měl čas na ty vendety," pronesl Rittig předminulý týden na rádiu Frekvence 1. Na otázku, kdo je na seznamu vendet, Rittig uvedl, že „seznam je veliký".

Co Rittig sdělil v rozhovoru, najdete ZDE . Jak někteří ,,oslovení" reagovali, čtěte ZDE .

A Rittigovými výroky se podle zjištění Lidovek.cz už zabývá vrchní státní zastupitelství.

„Pečlivě vyhodnocujeme, jaká slova veřejně zaznějí a jaká z toho plynou rizika. Více se k tomu teď nebudeme vyjadřovat,“ řekla týdeníku Respekt vrchní státní zástupkyně v Praze Lenka Bradáčová. Právě její podřízení vedou vyšetřování tunelování pražského dopravního podniku prostřednictvím sedmnáctihaléřové provize z každé vyrobené jízdenky. Všechny tyto peníze údajně mohou končit na Rittigově kontě.

Rittig by si mohl uškodit

Další Rittigovou kauzou je únik utajovaných informací, což vede olomoucké vrchní zastupitelství. I k němu směřovala údajně výhrůžná lobbistova slova. „Hele je, srabi z Olomouce a z Brna! Kukláci v 6 ráno, to by jim šlo a teď se bojej ukázat i vlastní texty, ubožáci. Ani neuměj udělit pokutu," napsal Rittig na svůj twitterový účet. Reagoval tak na zprávu, že Nejvyšší státní zastupitelství a Vrchní státní zastupitelství v Olomouci odmítla odtajnit část informací z vyšetřování.

Pavel Komár, náměstek olomouckého vrchního zastupitelství, které řídí Ivo Ištvan, připouští, že by lobbista časem mohl přestřelit a uškodit si. „Takto mediálně proneseným výrokem samozřejmě lze naplnit nějaké znaky skutkové podstaty," uvedl Komár.

Advokátka se údajně žádného postihu klienta nebojí

Lidovky.cz píší, že Rittig by teoreticky mohl skončit až ve vazbě, aby nemohl ovlivňovat osoby z kauz proti němu vedených. Ale podle jedné z Rittigových advokátek mu návrat do vazby nehrozí. „Pokud by státní zástupci navrhovali vazbu na základě vtipného a zjevně odlehčeného rozhovoru v rádiu, jen by tím demonstrovali, že na klienta nemají nic pořádného," cituje server advokátku Karolínu Babákovou.

Při onom „odlehčeném" rozhovoru se lobbista opět navezl i do šéfa Nadačního fondu proti korupci Petra Soukenky. „Partička kolem Randáka a Soukenky se živí tím, že udávají, fízlujou za faktury pro někoho a donášejí. A konkrétně soudruh Soukenka, jak mu říkám, oslovil moji ochranku, kdy měl intimní otázky na moje děti, to byly jednoznačně pedofilní dotazy,“ uvedl v rádiu pražský lobbista, kmotr a podnikatel.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: dkr

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

FOTO Bordel v Chanově. Lidé hází odpadky přímo z oken, raději se nedívejte

18:57 FOTO Bordel v Chanově. Lidé hází odpadky přímo z oken, raději se nedívejte

Hromadící se odpadky pod okny domů v Chanově jen tak nezmizí. Mostecké technické služby se na zkoušk…