Udávání a fízlování? Ctnosti této doby, kritizuje Knížák

10.04.2012 18:40

Podle Milana Knížáka se z udávání a „fízlování“ staly nové ctnosti současnosti. Správné hodnoty se vytrácejí a všude pokřikuje nejhloupější část společnosti. Podle Knížáka to není fungující demokracie.

Udávání a fízlování? Ctnosti této doby, kritizuje Knížák
Foto: Repro Foto: ČT24
Popisek: Milan Knížák v pořadu Hyde park

„Současné volání po transparentnosti a bezkorupčnosti se změnilo v hon na čarodějnice. Udávání a fízlování jsou představovány jako ctnosti, ale žádná demokratická společnost nemůže být založena na udavačství a fízlování,“ píše Milan Knížák na prohradním webu Fragmenty.cz.

„Síť domovních důvěrníků a pomocníků VB prošpikovala společnost drobnými udavači. Na  tom byla totalita založena. Nedat nikomu schopnému šanci a zastrašit společnost vědomím, že všichni jsou neustále pod politickým dohledem,“ naráží na nahrávky z poslední doby, jak v případu Věcí veřejných, tak lobbisty Romana Janouška.

Kritizuje však i návrhy například Holešovské výzvy k odvolání politiků a prosazení přímé demokracie. „Volání po přímé demokracii je nesmyslem. Dovedu si představit principy přímé demokracie ve skupině 20 lidí, ale ještě by tito lidé museli mít podobné vzdělání, aby byli schopni se navzájem domluvit. Žádný stát nelze řídit přímou demokracií a jen hlupák to neví,“ píše bývalý šéf Národní galerie.

„Hodnoty jako slušnost, pracovitost a nezávislost se vytrácejí a všude je slyšet jen pokřik té nejhloupější části naší společnosti,“ dodává.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: pan

Jaroslav Foldyna byl položen dotaz

školní docházka

K čemu by pomohlo, kdyby byla povinná školní docházka do 18? Tak by šli dotyční na sociálku o 3 roky později a mezitím by jen zabírali místa těm, co chtějí studovat. Teď se víc než kd jindy totiž ukazuje, že kapacity škol jsou nedostačující.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Bruselská armáda kazatelů s karabáči. A jako odpověď přišel emotikon hovínka, tleská Žantovský

7:33 Bruselská armáda kazatelů s karabáči. A jako odpověď přišel emotikon hovínka, tleská Žantovský

TÝDEN V MÉDIÍCH Nezvykle ve snůšku absurdit se tentokrát přeměnil přehled mediálních zajímavostí upl…