Udělali jsme velký pokrok. Trump si pochvaluje rozhovor s čínským prezidentem

30. 12. 2018 11:58

Zatímco někdejší český diplomat působící v Rusku a na Ukrajině Jaroslav Bašta se v roce 2019 obává příchodu války a to nejen obchodní války, prezident Spojených států Donald Trump těsně před koncem roku na sociální síti Twitter oznámil, že měl dlouhý plodný rozhovor s čínským prezidentem Si Ťin-pchingem, který by mohl napomoci v řešení obchodních vztahů obou zemí.

Udělali jsme velký pokrok. Trump si pochvaluje rozhovor s čínským prezidentem
Foto: Facebook D. Trump
Popisek: Donald Trump

Řada lidí má obavy, zda se v roce 2019 nerozjede na plné obrátky obchodní válka mezi Spojenými státy a Čínou. Obchodní válku dvou ekonomických titánů poznamenal prakticky celý ekonomický svět.

Zdá se však, že 45. prezidentovi USA Donaldu Trumpovi se podařilo vztahy obou velmocí částečně narovnat. Na sociální síti Twitter oznámil, že vedl dlouhý a plodný telefonický rozhovor se svým čínským protějškem Si Ťin-pchingem a společně udělali velký krok k normalizaci vzájemných vztahů. „Dosáhli jsme velkého pokroku,“ zajásal Trump na Twitteru s tím, že obchod mezi oběma zeměmi se musí rozvíjet a musí být výhodný pro všechny zúčastněné.

O rozhovoru obou prezidentů informovala také čínská stání média. Upozorňuje na to agentura Reuters. Čínská vláda má za to, že je třeba zlepšit vztahy mezi oběma zeměmi a znovu činit rozumná rozhodnutí.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„V pondělí někteří nepřijdou do práce...“ Odešel oblíbený Kubera. Česko smutní. Ještě v sobotu rozdával radost. Poslední mohykán, padlo o něm

13:02 „V pondělí někteří nepřijdou do práce...“ Odešel oblíbený Kubera. Česko smutní. Ještě v sobotu rozdával radost. Poslední mohykán, padlo o něm

Dnes náhle zemřel předseda Senátu za ODS Jaroslav Kubera. V souvislosti s tím jsou obzvlášť prorocká…